Güvenlik kameraları yaygınlaşıyor

Güvenlik kameraları yaygınlaşıyor
Kütahya'nın Hisarcık ilçesinde toplu konutlarda güvenlik görevlileri yerine güvenlik kameralarının yaygınlaştığı bildirildi.

Kütahya'nın Hisarcık ilçesinde toplu konutlarda güvenlik görevlileri yerine güvenlik kameralarının yaygınlaştığı bildirildi.
Günümüz şartlarında sitelerin en temel ihtiyaçlarından birisinin güvenlik ihtiyacı olduğunu söyleyen Yenidoğan Mahallesi Etikent Hakkı Ocak Sitesi yöneticisi Cemil Şimşek, “ Son zamanlara kadar bir sitenin güvenliğini sağlamak klasik bir şekilde güvenlik elemanlarının istihdamıyla gerçekleşmekteydi. Ancak salt insan kullanımı güvenlik anlamında bazı zafiyetler ortaya çıkarmaktaydı.
Güvenlik elemanı sayısı arttıkça ekonomik anlamda külfet artmaktadır. Bir insanın özellikle büyük alan kaplayan sitelerde güvenliği tam olarak sağlaması ve her yeri gözlemesi mümkün olmamaktadır. Normal bir insan doğası gereği dış etkilerden olumsuz etkilenebilir, yorulabilir. Tüm bu faktörler verimi önemli ölçüde düşürecektir. Kamera sistemlerinde son yıllarda meydana gelen gelişmeler, kayıt ve izleme sistemlerinde ulaşılan üstün performans ile her yerde olduğu gibi site güvenliğinde de kamera sistemleri önemli bir yer edinmektedir. Bu nedenle site yönetimi olarak 80 daire ve yaklaşık 320 nüfusa sahip sitemizin güvenliği için her konutun girişine ve arka cephelerine, çocuk parkı ile marketi kontrol edebilen güvenlik kamerası yerleştirdik. İlçe halkı olarak her ne kadar güvenli bir ilçede yaşasak da, tedbiri elden bırakmamakta fayda var. “ dedi.
Site içinde Bakkal işleten Okan Akbulut ise, “ Mal canın yongasıdır, bir kapı ve cam neyi koruyabilir ki? Allaha emanettik. Şimdi hem Allaha, hem de kameraya emanetiz, Allah, bu sistemi üretenlerden, montajını yapanlardan ve bu hizmeti verenlerden razı olsun” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com