Güvenlik toplantısının illegal dinlenmesi

Güvenlik toplantısının illegal dinlenmesi
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız:

YOZGAT (AA) - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, güvenlik toplantısının illegal dinlenmesine ilişkin, "17 Aralık Sayın Başbakanın ve AK Parti hükümetinin olmamasına yönelik bir hareketken 27 Mart ise Türkiye siyaset tarihine devletin bekasıyla alakalı ve devamıyla alakalı bir konuyu tehdit etme tarihi olarak geçecek" dedi.

Sarıkaya ilçesinde gazetecilere Youtube'a erişimin engellenmesi kararına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Yıldız, Telekominikasyon İletişim Başkanlığının (TİB) aldığı kararın idari bir tedbir olduğunu, bunun kapatma anlamına gelmediğinin bilinmesi gerektiğini söyledi.

Vatandaşların yerel seçimlerde oylarını AK Parti'ye vermemeleri halinde duruma saygı duyacaklarını ifade eden Yıldız, "Türkiye'de bir yandan 'AK Parti"ye oy vermeyin de kime oy verirseniz verin' cümleleriyle siyasette yeni bir dönem başlarken bir yandan da bugüne kadar iktidarda gördüğümüz koalisyonun yerine muhalefeet koalisyonu gördü" diye konuştu.

Bakan Yıldıız, şöyle devam etti:

"17 Aralık Sayın Başbakanın ve AK Parti hükümetinin olmamasına yönelik bir hareketken 27 Mart ise Türkiye siyaset tarihine devletin bekasıyla alakalı ve devamıyla alakalı bir konuyu tehdit etme tarihi olarak geçecek. Bu, hiçbir şekilde kabullenilemez. Bu, partiler üstü bir meseledir. 77 milyonumuz burada bir ve beraberdir. Ulusal güvenliğin tartışıldığı bir ortamda herkes tercihini yapsın. İdari olarak şu anda tedbir alan Youtube tercihi kullananlar da olabilir ama biz ulusal güvenliğimizden yana tercihimizi kullanıyoruz. Bunun önümüzdeki günlerde yansımalarının çok daha farklı ve büyük olacağını hep bilikte göreceğiz. 30 Mart yalnızca Türkiye'de bir partinin seçimi şeklinde olmayacak, aynı zamanda siyasi istikrarın, ulusal güvenliğin bütünlüğü ve muhafazası şeklinde olacak.  Sayın Başbakanımızın sesinin kısılmasıyla bile onu 'ti'ye almaya çalışanların artık yaklaşımlarının dürüstlüğün ötesinde bir kaba sığdıramayacağımız bir mecraya girmiştir."

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com