Güvenlik toplantısının illegal dinlenmesi

Güvenlik toplantısının illegal dinlenmesi
Maliye Bakanı Şimşek:

AYDIN (AA) - Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, güvenlik toplantısının illegal dinlenmesiyle ilgili, "Türkiye'nin sırlarının, ulusal güvenlik konularının tartışıldığı bir toplantının içeriğini sosyal medyaya koymak, casusluk değil mi, ülkeye ihanet değil mi? İşte bu şebeke böyle. Bakın bugün nasıl oluyor da MHP, CHP ve bu örgüt, bir araya gelebiliyor? Bu nasıl bir ittifak, bu nasıl bir güç bunları bir araya getiriyor?" dedi.

Bakan Şimşek, Nazilli Belediye Meydanı'nda partisinin düzenlediği mitingde yaptığı konuşmada, AK Parti'nin Türkiye'de yasaklarla mücadele ettiğini söyledi.

Yasakların kaldırılmasıyla Türkiye'nin daha da geliştiğini belirten Şimşek, şöyle konuştu:

"Bu ülkede yıllarca başörtü meselesi istismar edildi. Bacılarımız, kızlarımız, üniversite kapılarında zulüm gördü, kamuya, kamunun belli alanlarına alınmadı. Bir insanın kendi inancının gereğini yapması, yaşaması kadar doğal bir insan hakkı olabilir mi? İşte AK Parti ile biz bunu çözdük. Çünkü biz, yasaklarla mücadele ettik. Çocuklarımızın erken yaşta Kuran-ı Kerim öğrenmesinin önü kapatıldı. İmam hatipte ortaokul kısmı kaldırıldı. Şimdi bütün okullarda Kuran-ı Kerim, Siyer-i Nebi yani Peygamber efendimizin hayatı, seçmeli ders olarak okutuluyor. Türkiye geriye mi gitti? Tam aksine, ileri gitti, Türkiye'de toplumsal huzur ve barış sağlandı."

Bakan Şimşek, güvenlik toplantısının illegal dinlenmesiyle ilgiliyse şu değerlendirmede bulundu:

"Bu akşam belki eve gittiğinizde, televizyon ekranlarında göreceksiniz. Bu ihanet şebekesi ne yapmış bugün biliyor musunuz? Dışişleri Bakanımızın, MİT Müsteşarımızın, Genelkurmay 2. Başkanının ulusal güvenliği ilgilendiren bir konudaki toplantısını almışlar, Youtube'a koymuşlar. Şimdi bu ihanet değil mi? Yani bu mümkün mü? Yani Türkiye'nin sırlarının, ulusal güvenlik konularının tartışıldığı bir toplantının içeriğini sosyal medyaya koymak, casusluk değil mi, ülkeye ihanet değil mi? İşte bu şebeke böyle. Bakın bugün nasıl oluyor da MHP, CHP ve bu örgüt, bir araya gelebiliyor? Bu nasıl bir ittifak, bu nasıl bir güç bunları bir araya getiriyor?" 

"Bugünkü olaylar, açık ve net olarak sorunun yolsuzluk olmadığını gösteriyor. Eğer konu yolsuzlukla mücadele olsaydı, en ön saflarda biz olurduk" diyen Şimşek, sözlerini şöyle sürdürdü: 

"İngiltere'de Uluslararası Şeffaflık Örgütü var. Bu örgüt, her sene bütün ülkeleri yolsuzluk algı endeksi çerçevesinde sıralıyor. Yani hangi ülke daha şeffaf, daha hesap verebilir, hangi ülkede yolsuzluk fazla diye bir endeks yapıyor. Bakın 2002 yılında Türkiye sondan 37. Yani bizden daha iyi olan 64 tane ülke var. Biz 36 ülkeden daha iyiyiz. 2013'te İngiltere merkezli aynı örgüt ne diyor biliyor musunuz? Türkiye, 124 ülkeden daha şeffaf, yolsuzlukla mücadele etmiş ve başarılı olmuş."

Türkiye'de çözüm süreciyle önemli mesafeler katedildiğini ifade eden Şimşek, şöyle konuştu:

"Yıllarca Güneydoğu'da, Kürt meselesine sadece bir güvenlik meselesi olarak bakıldı. Bizim Kürt kardeşlerimizin kendi dilini konuşması yasaklandı. Şimdi biz bu yasakları kaldırdık, Türkiye geriye mi gitti? Bu ülke, Kürt meselesini daha çok demokrasi, temel hak ve özgürlük, kardeşlik hukuku içerisinde çözerse terörle mücadeleye giden 350 milyar doları halkımızın kalkınması, eğitim ve sağlık için harcarsa kötü mü olur? Bugün batıda da, doğu da da analar ağlamıyorsa gençlerimiz hayatını kaybetmiyorsa Türkiye'nin kaynakları heba olmuyorsa kötü mü oldu? Bu, niye birilerini rahatsız etsin. Niye, biliyor musunuz? Çünkü Türkiye, tarihi derinliği olan bir ülkedir. Türkiye sorunlarını çözerse kimse bu ülkeyi tutamaz."

Partisinin adayları için destek isteyen Şimşek, konuşmasının ardından miting alanındakilere karanfil attı.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com