Güvenlik toplantısının illegal dinlenmesi

Güvenlik toplantısının illegal dinlenmesi
Başbakan Yardımcısı İşler:

ANKARA (AA) - Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, "Bu casusluk faaliyetini yapanların yanına kar kalmayacağını herkesin bilmesi lazım. Dün nitekim Başsavcılık da meseleye el koydu, şu anda soruşturma yapılıyor. Bu işi yapanların kimler olduğu konusunda çalışma başlatıldı" dedi.

İşler, Güdül’de düzenlenen açık hava toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Güvenlik toplantısının illegal dinlenmesine ilişkin soru üzerine İşler, ses kaydını çok manidar ve düşündürücü bulduğunu, kaydın Türkiye’ye yapılan bir ihanet, alçaklık ve saldırı olduğunu söyledi. Bunun bir casusluk faaliyeti olduğuna işaret eden İşler, şöyle devam etti:

''Bu casusluk faaliyetini yapanların yanına kar kalmayacağını herkesin bilmesi lazım. Dün nitekim Başsavcılık da meseleye el koydu, şu an soruşturma yapılıyor. Bu işi yapanların kimler olduğu konusunda çalışma başlatıldı. İnşallah en kısa zamanda failler yakalandığında yargıya sevkedilecekler ve en ağır ceza ile cezalandırılacaklar. İnşallah önümüzdeki günlerde herkes görecek.''

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bu meselenin gündeme geleceğini günler öncesinde iddia ettiğini belirten İşler, ses kaydını yayınlayan paralel çete ile Kılıçdaroğlu'nun ''çok sıkı fıkı ilişki içerisinde'' olduğunu, ses kasetlerinden bilgisi olduğunu dile getirdi.

Paralel çetenin Deniz Baykal’a da şantaj yaptığını ve kaset yayınladığını anlatan İşler, ''Şu an anlıyoruz ki Kılıçdaroğlu, genel başkanlık koltuğunu bu yapıya borçlu. Onun için diyet borcunu ödemekte. Paralel örgüt ile kol kola AK Parti’yi acaba hükümetten uzaklaştırabilir miyiz çabası gayreti içerisindeler'' dedi.

-''O kadar kansız bir parti değiliz''

AK Parti olarak her zaman barışı, huzuru istediklerini anlatan İşler, ''Eğer biz, Suriye’ye saldıracak olsaydık şimdiye kadar elimize pek çok koz geçmişti, uçağımız düşürülmüştü. Toprağımıza top mermileri gelmişti. Bu bahanelerle biz gerekli saldırıyı yapardık. Eğer bizim savaştan yana bir tavrımız olsaydı ama böyle bir şey söz konusu değil'' diye konuştu.

İşler, AK Parti'yi savaş yanlısı olarak gösterme çabasında olanları kınayarak, "Özellikle de 'AK Parti savaşa girecek ve böylece de seçimi kazanma gayreti içinde olacak' gibi mantıkla hareket ediyorlar. Buna da gülüp geçiyorum çünkü bizim AK Parti olarak böyle bir şeye ihtiyacımız yok zaten olsa bile tevessül etmeyiz. Biz, o kadar kansız bir parti değiliz, hiçbir zaman da olmadık. Bu vatanın aleyhine olabilecek hiçbir şeye de imza atmayız ama maalesef onlar böyle milli güvenliği ilgilendiren meselede paralel örgüt ile hareket edebiliyorlar'' dedi.

İşler, ''CHP lideri, Deniz Baykal kaseti ile ilgili Başbakan'ı suçladı. Bununla ilgili değerlendirmeniz olur mu" sorusunu yanıtlarken, Başbakan Erdoğan’ın olaya anında müdahil olarak kaseti yarım saat içerisinde yayından kaldırdığını söyledi. İşler, bu bilindiği halde Kılıçdaroğlu’nun ''ne tür yalanlar söylersem AK Parti'nin oylarını azaltabilirim'' gayreti içinde olduğunu ifade etti.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com