Güvenlik toplantısının illegal dinlenmesi

Güvenlik toplantısının illegal dinlenmesi
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık:

KOCAELİ (AA) -  Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, güvenlik toplantısının illegal dinlenmesine ilişkin, "Bu hareket, tamamen devlet bütünlüğüne ve devlet güvenliğine yönelik alçakça ve haince bir harekettir. Karşılıksız da kalmayacaktır. Bunu kim yaptıysa, gereken cezayı alacaktır" dedi.

İzmit ilçesindeki restoranda sivil toplum kuruluşlarının (STK) temsilcileriyle kahvaltıda bir araya gelen Işık, burada yaptığı konuşmada, birilerinin Türkiye'nin istikrarından fena halde rahatsız olduğunu, ülkenin huzuru ve kalkınmasının birilerini fena halde endişelendirdiğini söyledi.

Işık, düne kadar kadar dünyanın silah ithalatçılarından Türkiye'nin, ithalat yaptığı ülkelerin rakibi haline geldiğini kaydederek, bunun da birilerini rahatsız ettiğini ve ülkede olmadık işlere girişmeye çalıştıklarını dile getirdi.

Montaj kasetlerle iktidarı değiştirmeye çalıştıklarını anlatan Işık, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Açık söylüyorum. Montajla, kasetle, şantajla Türkiye'de demokrasiye kumpas kurmaya çalışıyorlar. Her türlü ahlaksızca girişimi yapmaktan çekinmiyorlar. Dertleri, 30 Mart'ta Tayyip Erdoğan gitsin. İyi de şu 11,5 yılda ülkenin kazandığını görmüyor musun? Türkiye'nin sadece Tayyip Erdoğan döneminde değil, istikrarı yakaladığı dönemlerde, ne kadar önemli hamleler yaptığını bilmiyor musunuz? Türkiye, 1950-60'lı yıllarda rahmetli Adnan Menderes döneminde yüzde 7 büyümüş. Bu büyüme kesintiye uğratılmasaydı, bugün Türkiye ne olurdu? İktidar, darbe ile değil de sandıkta değişseydi, bugün Türkiye ne olurdu? Bırakın, kararı millet versin."

"Artık doğrudan darbe yapamıyorlar, bunlara güçleri yetmiyor" diyen Işık, sandıkta milletin kararını etkilemek için olmadık kumpaslar yaptıklarını ve en sonunda dün yayımlanan kasetin devlet güvenliğine yönelik operasyon olduğunu vurguladı.

- "Kim yaptıysa bunu gereken cezayı alacaktır"

İktidarların gelip geçici olduğunu, baki kalanın millet ve devlet olduğuna işaret eden Işık, "Siz nasıl böyle birşey yaparsınız? Bu hareket tamamen devlet bütünlüğüne ve güvenliğine yönelik alçakça ve haince bir harekettir. Karşılıksız da kalmayacaktır. Kim yaptıysa bunu gereken cezayı alacaktır. Yapanlar da artık savunamaz hale geldiler. Ölçüyü iyice kaçırdılar" ifadesini kullandı.

"Sizin derdiniz ülkenin milli güvenliğini mi bozmak mı?" diyen Işık, şunları belirtti:

"Ülkenin geleceğini adeta ipotek altına almaya çalışıyorsunuz. Hani siz hizmet hareketiydiniz? Soruyorum, hizmet hareketinin Başbakan'ı dinlemekle nasıl bir ilişkisi olabilir? Bir başbakanı, bir ülkede 'ben hizmet hareketiyim' diyen yapı, neden dinler, ne gerekçeyle dinler? O ülkenin tüm gizli devlet sırrı niteliğindeki görüşmelerini neden dinler? Hizmet hareketi, iş adamlarına neden şantaj yapar? Neden siyasete kumpas kurmaya kalkar? Çünkü bu, hizmet hareketi değil.

Hizmetin içindeki samimi insanlara lafım yok. Onların da şu gerçekleri, özellikle son olaylarda yaşanan gerçekleri görmeleri gerekiyor ama belli ki bu yapı komuta kontrol merkezi, çete tarafından ele geçirilmiş ve o çete şu anda Türkiye'nin, devletin güvenliğine yönelik çok tehlikeli oyunlar peşinde ama bunu kendi başlarına yapma şansları da yok. Her kimden talimat ve emir alıyorlarsa, hem kendileri hem de o emir veren insanlar da iyi düşünsün."

- "Millet, paralel yapıyı temizlemekte hiçbir şekilde en küçük zaaf göstermez"

"Bu ülke, 5 bin yıllık devlet geleneği olan milletin ülkesidir" ifadesini kullanan Işık, "Yeniçeri Ocağı'nı lağvetmiş bir millet, içindeki paralel yapıyı temizlemekte hiçbir şekilde en küçük zaaf göstermez" şeklinde konuştu.

Üzüntülerinin, muhalefetin 'Tayyip Erdoğan gitsin de ne olursa olsun, isterse ülke çöksün' anlayışıyla davranması olduğunu aktaran Işık, muhalefet partilerini millete şikayet etti.

Işık, sözlerini şöyle tamamladı:

"30 Mart'ta sizler bütün bu olayları görüp, değerlendireceksiniz ve kararınızı vereceksiniz. Bu karardan sonra gerek şehrimiz, gerek ülkemiz, ben inanıyorum ki sizlerin desteği ile bu kutlu yürüyüşüne devam edecektir. İnşallah cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılında dünyanın en güçlü 10 ekonomisinden biri olan Türkiye'yi birlikte inşa edeceğiz."

Toplantı, daha sonra basına kapalı devam etti.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com