Güvenlik toplantısının illegal dinlenmesi

Güvenlik toplantısının illegal dinlenmesi
Türk-İş Genel Başkanı Atalay:

SAKARYA (AA) - Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, güvenlik toplantısının illegal dinlenmesine ilişkin, "Dün akşamki bu dinleme olayıyla ilgili bu ülkeyi sevenler, tek vücut ve tek yürek olmak zorundadır. Seçimin dışında başka türlü olaylarla ülkeyi karıştırmak, sıkıntıya sokmak ve siyaset mühendisliği yapmak hiç doğru bir iş değil" dedi.

Atalay, Demiryol-İş Sendikasını ziyaretinde AA muhabirine yaptığı açıklamada, son günlerde yaşananların Türkiye ve dünyadaki tüm Türkleri ilgilendirdiğini söyledi.

 "Dışişleri bakanı, genelkurmay ikinci başkanı, MİT müsteşarı ve dışişleri bakanı müsteşarının dinlenmesinin izahı çok zor, bu, ülkeyi satmak gibi bir şey" diyen Atalay, "Bu ülkenin en mahrem bilgilerini satmaya kalkanlar bir an evvel başta iktidar partisi olmak üzere kamuoyu önüne çıkarılmalı. Bu yapılanların Türkiye'ye faydası yok. Satılan, kargaşa olan bir ülkede ne parti ne de sendika olur. Biz de Türkiye olarak bunun farkındayız. Bu ülkenin varlığı ve bütünlüğü her şeyin üstündedir. Siyasi partiler gelir, gider, açılır, kapanır" ifadesini kullandı. 

Atalay, Türkiye Cumhuriyetinin ilelebet ayakta durmak zorunda olduğunu kaydederek, ülkenin hiçbir ferdinin burnunun kanamaması için ellerinden geleni yapmaya hazır olduklarını dile getirdi.

 Ülkeyi idare edenlerin iktidarı ve muhalefeti ile bu ülkenin çıkarlarını düşünmek zorunda olduklarını vurgulayan Atalay, şunları söyledi:

"Benim ülkemin çıkarı Suriye'nin, Amerika'nın, İngiltere'nin, Mısır'ın, Irak'ın çıkarından daha önemli. Ülkem benim için, bütün ülkelerden daha önemli. Başta iktidar partisi olmak üzere muhalefet partileri de buna dikkat etmek zorunda. Dün akşamki bu dinleme olayıyla ilgili bu ülkeyi sevenler, tek vücut ve tek yürek olmak zorundadır. Seçimin dışında başka türlü olaylarla ülkeyi karıştırmak, sıkıntıya sokmak ve siyaset mühendisliği yapmak hiç doğru bir iş değil. Tarihe baktığımız zaman geçmişte de yarım asırdır siyaset mühendisleri zaman zaman ortaya çıkıyorlar. Şimdi de siyaset mühendislerinin değişik versiyonları ortada." 

- Twitter'a erişimin engellenmesi

İnsanların özgürce sosyal medyayı kullanması gerektiğini aktaran Atalay, "Kendi ülkelerinin güvenliği için İngiliz, Alman, Amerikalı, ne yapıyorsa Twitter'da, oralara nasıl davranıyorsa benim ülkeme de öyle davranmak durumunda" şeklinde konuştu.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com