Güvenlik toplantısının illegal dinlenmesi

Güvenlik toplantısının illegal dinlenmesi
Ekonomi Bakanı Zeybekci: "Türkiye'nin en büyük sırrı, en büyük mahrem konuşmalarının yapıldığı bir toplantının tutanaklarının veya ses kayıtlarının yayınlanması, bu ülkeye ihanetlerin en büyüğüdür"

DENİZLİ (AA) - Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, "Türkiye'nin en büyük sırrı, en büyük mahrem konuşmalarının yapıldığı bir toplantının tutanaklarının veya ses kayıtlarının yayınlanması, bu ülkeye ihanetlerin en büyüğüdür" dedi.

Zeybekci, yerel seçim çalışmaları kapsamında Beyağaç ilçesinde Belediye Meydanı'nda partisinin düzenlediği mitingde yaptığı konuşmada, birilerinin devletin gizli toplantılarını, Dışişleri Bakanlığı'nda devletin en mahrem yerinde, en gizli şeylerin konuşulduğu, en gizli toplantısını namertçe, vatana ihanet edercesine, dünyanın en şerefsiz casusluğu şeklinde dinlediklerini, sonra onu dünyaya servis ettiklerini belirtti.

Bir devletin herhangi bir felaket karşısında hazır olmak için farklı farklı senaryolarda çalışması olacağına dikkati çeken Zeybekci, şunları söyledi:

"Allah aşkına bir devletin sırrı olmaz mı? Bir devlet dünyadaki bütün devletler gibi başka yerdeki akrabasına, dostuna, soydaşına yardım etmek için gizli iş yapmaz mı? Bu namertler, bunları deşifre ettiler dün. Artık bu vatana ihanette zirveydi. Başbakanımızın mücadelesini anlıyor muyuz hep beraber, ne mücadele verdiğinin farkında mıyız? Bunlar, üstat Necip Fazıl'ın dediği gibi, bunlar iktidarı indirmek için vatanı indirmekten zerre miktarı çekinmezler. Şu anda da öyle yapıyorlar. Tek amaç ve gayeleri var, hükümeti ve iktidarı indirmek, millete ne olursa olsun. Millete ne olmuş, ülkeye ne olmuş, devlete ne olmuş, vatana ne olmuş, umurlarında bile değil, zerre miktarı umurlarında değil ve olmayacak da."

- "Türkiye çok olmuş değil mi?"

Yapılan hizmetlerle ülkenin geldiği seviyeyi anlatan Zeybekci, "Türkiye çok olmuş değil mi? Türkiye bayağı çok olmuş, Türkiye birilerini kıskançlıktan çatlattı, bütün dert bu işte. Onun için 2013 mayısında Gezi olaylarını başlattılar, onun için 17 Aralık'ta bir daha başladılar, onun için Adana'da bu milletin onuru, şerefi demek olan Türk Milli İstihbarat Teşkilatı'nın kardeşlerine yardım etmeye giden tırlarını durdurdular, onun için dün bu milletin namusu. bu milletin onuru demek olan özel milli meselelerinin görüşüldüğü o konuşmaları, sadece Türkiye dünyaya rezil olsun diye dünyaya sızdırdılar. Bu milletin başbakanını, bakanlarını yıllarca dinlediler, dünyaya servis ettiler" diye konuştu.

Zeybekci, mitingden sonra "güvenlik toplantısının illegal dinlenmesi" ile ilgili gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye'nin en büyük sırrının, en büyük mahrem konuşmalarının yapıldığı bir toplantının tutanaklarının veya ses kayıtlarının yayınlanmasının, bu ülkeye yapılan ihanetlerin en büyüğü olduğunu ifade etti.

Bunun tam anlamıyla "hain, kalleş bir ajanlık, kalleş bir casusluk" olduğunu vurgulayan Zeybekci, şunları kaydetti:

"Bunun amacı, birileri Türkiye'yi dünyaya rezil etmek amacıyla bunu yapsalar da Türkiye'ye yapılan ihanetlerin en büyüğüdür. Sayın Başbakanımızın dediği gibi, bu bir İstiklal Savaşı mücadelesidir. Dışişleri Bakanımızın dediği gibi de bu doğrudan bir savaş ilanıdır. Onun için öncelikle bu hainleri lanetle kınıyoruz. Bu ülkeye ihanet edenleri millete havale ediyoruz. Milletimizin gönlü ferah olsun, rahat olsun. Bu hainler mutlaka ve mutlaka yakalanacak ve bunlardan hesabı mutlaka ve mutlaka sorulacaktır. Türkiye, bu ihanet çetelerinin son dönemlerde yaşanan bu ihanetlerini farklı şekillerde gördü. Onlar bunu farklı kılıflar içine sokmaya çalıştılar ama en haincesi, en namertçesi, bu ülkeyi ve bu milleti dünyaya rezil etmeye çalışan ve Türkiye'yi hatta savaş tehlikesi içine bile götürebilecek olan bir hainliğe şahit oluyoruz. Her ülkenin çok gizli toplantıları olur, bu gizli toplantılarda felaket senaryoları ile ilgili geliştirdiği çareler veya tedbirlerle ilgili konuşmaları olur, planları ve programları olur. Türkiye Cumhuriyeti hükümeti ve devleti de bunları mutlaka ve mutlaka yapacaktır ve yapmaya devam edecektir bu tarz çalışmaları. Ama bu hainler tabii ki böyle bir namertliği her zaman yapmayacaklardır. İnşallah bundan sonra Türkiye çok daha başka olacak, 1 Nisan itibarıyla bütün bunları hükümetimiz, hukuk ve demokrasi içinde bunların hesabını soracaktır."

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com