Güvenlik toplantısının illegal dinlenmesi

Güvenlik toplantısının illegal dinlenmesi
Kalkınma Bakanı Yılmaz: "Artık iş şirazesinden çıktı. Biz gerek bireysel özgürlüklerimizi gerekse ülkemizin birliğini ve bağımsızlığını, milli güvenliğini korumak açısından bu tür hadiselere karşı çok ciddi bir mücadele vermek durumundayız"

BİNGÖL (AA) - Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, güvenlik toplantısının illegal dinlenmesine ilişkin "Artık iş şirazesinden çıktı. Biz gerek bireysel özgürlüklerimizi gerekse ülkemizin birliğini ve bağımsızlığını, milli güvenliğini korumak açısından bu tür hadiselere karşı çok ciddi bir mücadele vermek durumundayız" dedi.

Bingöl'de temaslarını sürdüren Kalkınma Bakanı Yılmaz, seçim çalışmaları kapsamında merkeze bağlı Dik, Çeltiksuyu ve Gözeler köylerini ziyaret ederek, vatandaşlarla sohbet etti.

Köy ziyaretlerinin ardından Solhan ilçesine geçen Yılmaz, burada AA muhabirine, dinleme işini yapanların en kısa sürede hukuk karşında hesap vereceğini, bu işin arkasında duran yapıların da kamu vicdanında mahkum olacağını söyledi.

Güvenlik toplantısıyla ilgili dinlemelerin, belli bölümlerinin montajlanarak, tahrif edilerek aktarıldığını, milli güvenliği birebir ilgilendiren bir konu olduğunu vurgulayan Yılmaz, son dönemlerde hem insanların bireysel özgürlükleri ve mahremiyetine hem de milli güvenliğe dönük bu tür hadiselerin gerçekleştiğini anlattı.

Bunların hukuk karşısında gerekli cevabı bulacağına inandığını dile getiren Yılmaz, milletin vicdanında çok ciddi bir şekilde karşılık bulacak hadise olduğunu belirtti.

Yılmaz, şöyle konuştu:

 "Artık iş şirazesinden çıktı. Biz gerek bireysel özgürlüklerimizi gerekse ülkemizin birliğini ve bağımsızlığını, milli güvenliğini korumak açısından bu tür hadiselere karşı çok ciddi bir mücadele vermek durumundayız. Gerçekten bunlar artık ülkemizin çok ciddi bir şekilde mücadele etmesi gereken hususlar olarak karşımızda duruyor. Topyekun bir mücadele olmak durumunda. Bütün partilerin, aslında bu ülkeyi, milleti, ülkemizin geleceğini, bağımsızlığını düşünen ve buna değer veren her kesimin hangi siyasi görüşten olursa olsun bu tür hadiseler karşısında net bir tavır ortaya koyması lazım."

Yılmaz, belli bir hukuki sürecin başladığını, bunu gerçekleştirenlerin biran önce tespit edilip yargı karşısında hesap vermesini umut ettiğini vurgulayarak, bunun arkasında duran yapıların da milletin vicdanında mahkum edileceğine inandığını sözlerine ekledi.

 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com