Güvenlik toplantısının illegal dinlenmesi

Güvenlik toplantısının illegal dinlenmesi
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Aktay: "Bu tablo bize şunu gösteriyor, uzamış bazı kulaklar var ve bu kulaklar kesilecektir"

SİİRT (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay, güvenlik toplantısının illegal dinlenmesine ilişkin "Bu tablo bize şunu gösteriyor, uzamış bazı kulaklar var ve bu kulaklar kesilecektir" dedi.

Siirt basın mensuplarıyla bir araya gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Aktay, burada yaptığı konuşmada, Eruh ilçesine bağlı Kavaközü köyü muhtarının kaçırılmasıyla seçime gölge düşürülmeye çalışıldığını, tehdit ve şantajla kazanılan oyların ne kendilerine ne de memlekete hayır getirmeyeceğini söyledi.

Halen bazı noktalarda seçim üzerinde belli kesimlerin, hedef bir kitle üzerinde büyük bir baskının oynandığının açık işareti olduğunu kaydeden Aktay, bu seçimlerde bu tehdidin eskisi kadar işleyemeyeceğini düşündüğünü belirtti.

Aktay, "Kaçırma işini örgütleyen yapının desteklediği partiden bu konuda net bir tavır bekliyoruz. Bu konuda net bir tavır sergileyerek birisinin iradesi üzerinde bir zor uygulanarak alınmış hiçbir oy helal ve doğru bir oy değildir. Size de memlekete de hayrı dokunmaz, zararı dokunur" diye konuştu.

AK Parti'ye karşı tabanları birbirine zıt olan bazı siyasi partilerin bir araya geldiğini ifade eden Aktay, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"AK Parti kaybetsin de bunu bu uğurda, bütün bir araya gelemezlerin, hiçbir şekilde benzemezlerin bir araya gelmiş olması biraz da bizim başarımız diyebilirim. Bu nasıl bir nefrettir, bu nasıl bir AK Parti ve Tayyip Erdoğan nefretidir ki bu tür benzemezleri bir araya getiriyor? CHP, MHP, BDP bazı yerlerde bir araya geldiklerinde tabanları bunu kabul etmiyor. Tabanlar arasında bir doku uyuşmazlığı var. Son zamanlarda anketlerde oy oranlarımızda biraz artış görünüyorsa bu da bazı partilerin iki yüzlü politikaları yüzünden oldu. Partiler tavanda birleştikleri zaman, tabanda da bir birleşme olacağı anlamına gelmiyor. Tam aksine bunlar tavan siyaseti yapıyorlar. Taban siyaseti her zaman başka türlü karşılanır."

- "Bu casusluk faaliyetidir"

Aktay, güvenlik toplantısının illegal dinlenmesinin başka ülkeler için casusluk amacıyla yapıldığını vurguladı.

Türkiye'nin milli güvenliğine saldırı olduğuna değinen Aktay, şöyle dedi:

"Suriye ile ilgili yaklaşık 3-4 senedir bir süreç var. Bu süreçle ilgili sürekli teyakkuzda olması gereken birimlerimiz var. Bu birimlerin olup biteni değerlendirmesi gerekiyor. Türkiye adına oraya kulak verilemez. Başka bir ülke adına ve başka bir birim adına bu bir casusluk faaliyetidir. Bu casusluk faaliyeti büyük bir şov ve gövde gösterisi şeklinde seçimlere 5 kala gündeme getiriliyor olmasının ve uygulamaya konuluyor olmasının bir tür 'yıkılmadık ayaktayız' mesajı olduğunu kabul edici düşünüyoruz. Şimdiye kadar telekulak ile ilgili alınmış bazı tedbirler ile ilgili Türkiye'nin bir zafiyet içerisinde olduğunu gösterip hükümeti bundan sorumlu tutuyorlar. Hükümeti zafiyet içinde olmak lanse etmek gibi bir amacı var. Bu tablo bize şunu gösteriyor uzamış bazı kulaklar var ve bu kulaklar kesilecektir."

AK Parti Siirt Belediye Başkan adayı Ali İlbaş da Siirt'te bazı grupların kırsalda ve şehir merkezinde vatandaşları AK Parti'ye oy vermemeleri yönünde tehdit ettiğini söyledi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com