Güvenlik toplantısının illegal dinlenmesi

Güvenlik toplantısının illegal dinlenmesi
TBMM Başkanvekili Akşener: "Sınırlarımızın kevgire döndüğünü bilirdik de devletimizin de kevgire döndüğünü gördüm. Gerçekten çok üzgünüm. Ülkem adına endişem artmıştır"

ELAZIĞ (AA) - TBMM Başkanvekili ve MHP İstanbul Milletvekili Meral Akşener, güvenlik toplantısının illegal şekilde dinlenmesine ilişkin, "Sınırlarımızın kevgire döndüğünü bilirdik de devletimizin de kevgire döndüğünü gördüm. Gerçekten çok üzgünüm. Ülkem adına endişem artmıştır" dedi.

Seçim çalışmaları için Elazığ'a gelen Akşener, MHP İl Başkanlığı'nda gazetecilere yaptığı açıklamada, İstanbul dışında 11 ilde seçim çalışmaları yaptığını ve partisine ciddi bir teveccüh olduğunu belirtti.

Akşener, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, kardeşlik hukukunu koruyan açıklamalarının, ülkücü gençliği provokasyonlara karşı uyanık olmaları ve tedbirli davranmaları konusundaki uyarılarının vatandaşlar tarafından büyük takdirle karşılandığını söyledi.

Bir gazetecinin, "Son çıkan ses kayıtlarıyla ilgili neler söyleyeceksiniz?" sorusu üzerine Akşener, çok önemli konunun görüşüldüğü bir toplantının dinlenebilmesinin Türkiye açısından vahim bir durum olduğunu savunarak, "İçeriğine baktığınız zaman seçim kazanabilmek için nelere tenezzül edilebileceğini görmek açısından vahim. Yani nereden baksanız vahim. Bu konuşmanın içerisinde beni en çok rahatsız eden yani bir kamu görevlisi ağzından binlerce kilometrelik sınırımızın kevgire döndüğü ifadesidir. Sınırlarımızın kevgire döndüğünü bilirdik de devletimizin de kevgire döndüğünü gördüm. Gerçekten çok üzgünüm. Ülkem adına endişem artmıştır" diye konuştu.

Akşener, YouTube'a erişim engeline ilişkin soruya, "Ben daha ilk 'YouTube kapatılacak' diye bir bilgi olduğunda sayın Başbakan'a bir öneride bulunmuştum, bunları kapatmak yerine ağzını kapatsan daha iyi olur diye. Aynı fikre devam ediyorum" cevabını verdi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ses kısıklığıyla ilgili bir soru üzerine Akşener, bu tür konularda asla yorum yapmadığını söyledi.

Meral Akşener, ses tellerini dinlendirmek için istirahat edeceği belirtilen Başbakan Erdoğan'a şifa diledi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com