Güvenlik toplantısının illegal dinlenmesi

Güvenlik toplantısının illegal dinlenmesi
ASKON Genel Başkanı Koca:

İSTANBUL (AA) -  Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Genel Başkanı Mustafa Koca, güvenlik toplantısının illegal dinlenmesine ilişkin, "Ülkemizin güvenliği açısından son derece stratejik olan bu dinlemenin, kimlere ulaştırıldığı ve ne boyutlarda bir dinleme yapıldığı konusu da belirsizdir. Bu durum endişeleri artırmaktadır" açıklamasını yaptı.

Koca yaptığı yazılı açıklamada, "Dışişleri Bakanlığında yapılan bir toplantının kayıtlarının sere serpe ortalara dökülmesi, ne tarafından bakılırsa bakılsın bir skandaldır" değerlendirmesini yaptı.

Bu konunun günlük siyasi rekabete konu edilecek bir konu olmadığını vurgulayan Koca, ülke güvenliği açısından son derece stratejik olan bu toplantıyla ilgili dinlemenin, kimlere ulaştırıldığı ve ne boyutta bulunduğu konularının belirsiz olduğunu, bu durumun ise endişeleri artırdığını dile getirdi.

Koca, bu mesele değerlendirilirken günlük politikayla veya seçim öncesi pozisyonla ilgili avantaj hesapları yapmanın, ilgililerdeki ülke mantalitesini sorgulatan bir yaklaşım olduğunu savunarak, "Konu cemaat ile hükümet çatışmasının bir versiyonu özelliğinde ise mesele daha dramatik bir hüviyet içermektedir. Cemaat denilen yapı üzerinden ülke güvenliğinin ne derece riskli bir alana taşındığının görülmesi açısından ibret verici bir gösterge olmuştur. Bu demektir ki, ortada cemaat diye bilinen yapı, devletin her tarafına sızmış ve başka ülkeler adına çalışan ajanlara kamuflaj görevi yapan bir yapıdır" ifadelerini kullandı.

Hükümetin, hala kendisiyle ilgili stratejik konumlarda bulunan personel konusunda eleme yapmamasının önemli bir eksiklik oluşturduğunun aşikar olduğunu belirten Koca, konunun aciliyet ve önem arzettiğini ve ileri derecede çılgınlıklara bile sebep olabileceğinin artık kesin olarak anlaşıldığını dile getirdi.

Buna göre tedbirlerin alınmasının elzem olduğunu aktaran Koca, şunları kaydetti:

"Maalesef bazı siyasilerin bu konudan daha önceden haberdar oldukları ve bu malzemeyi siyaseten kullanmayı tercih ederek avantaj sağlamaya çalıştıkları son açıklamalarla gün yüzüne çıkmıştır. Bu tutumun da utanç verici olduğu aşikardır. Vatandaş olarak hükümetten, kurumlardan ve tüm siyasi partilerden beklentimiz, milli güvenlik konularını, güven verici bir düzlemde takip etme anlayışını başka hiç bir gerekçeye peşkeş çekmemeleridir."

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com