Güvenlik toplantısının illegal dinlenmesi

Güvenlik toplantısının illegal dinlenmesi
HAK-İŞ Genel Başkanı Arslan:

ANKARA (AA) - HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, güvenlik toplantısının illegal dinlenmesi ve buna ilişkin ses kayıtlarının sosyal paylaşım sitesi Youtube'da yayımlanmasıyla ilgili, "Konuşmaları kaydedip servis edenlerin Türkiye'nin varlığı ve bütünlüğünü hedef aldıkları açıktır. Bu usulsüz dinlemeleri yapıp servis eden tapeci şebekenin acilen tespit edilmesi ve yargı önünde hesap sorulması gerekmektedir" ifadesini kullandı.

HAK-İŞ'ten yapılan açıklamaya göre, Arslan, ülke olarak adayların ve vaatlerinin yarışacağı yerel seçim sürecinin, özel hayatı ve hatta devlet sırlarını ifşa eden dinleme skandalıyla geçirildiğini belirtti.

Arslan, "Dışişleri Bakanlığında yapılan ve ulusal güvenliğimizi ilgilendiren konuşmaların usulsüz bir şekilde dinlenmesi ve kamuoyu ile paylaşılması Türkiye’nin uluslararası alandaki rolünü ve gücünü zayıflatmaya yönelik bir hamledir. Tapeci şebeke acilen tespit edilmeli ve yargıya teslim edilmelidir" değerlendirmesinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Bakanlar başta olmak üzere üst düzey bürokrasinin, Türkiye'nin ulusal ve uluslararası alandaki faaliyetlerine ilişkin konuları bütün boyutlarıyla değerlendirmesi, atılacak adımları masaya yatırması kadar normal bir süreç olamayacağını belirten Arslan, şunları kaydetti:

"Konuşmaları kaydedip servis edenlerin Türkiye’nin varlığı ve bütünlüğünü hedef aldıkları açıktır. Bu usulsüz dinlemeleri yapıp servis eden tapeci şebekenin acilen tespit edilmesi ve yargı önünde hesap sorulması gerekmektedir.

Son günlerde yaşadığımız yasa dışı dinlemeler ve bunların kamuoyu ile büyük bir algı operasyonuyla paylaşılması, yasa dışı dinlemelerin önüne geçilmesi ve bunu yapanların en ağır şekilde cezalandırılması konusunda bir düzenlemeye ihtiyaç olduğunu da ortaya koymuştur. Türkiye, söz konusu olayların üzerine acilen ve ciddiyetle gitmeli, gerekli yasal düzenlemeleri yapmalıdır."

 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com