Güzel Sanatlar ve Spor Lisesine kayıtlar 21 Haziranda başlayacak

Güzel Sanatlar ve Spor Lisesine kayıtlar 21 Haziranda başlayacak
Güzel Sanatlar ve Spor Lisesine kayıtlar 21 Haziranda başlayacak

Kütahya Güzel Sanatlar ve Spor Lisesinde kayıt işlemleri,
21 Haziran-23 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek.
KÜTAHYA - Valilikten yapılan yazılı açıklamada, orta öğretimde okul çeşitliği yerine program çeşitliliği esas alınarak okul türlerinin azaltılmasının uygun görüldüğü ve ülke genelinde 2009-2010 ders yılından itibaren Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi ile Spor Liselerinin, Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi adı altında birleştirildiği anımsatıldı.
2010-2011 eğitim öğretim yılı için Güzel Sanatlar ve Spor Lisesine öğrenci kayıt başvurularının 21 Haziran-23 Temmuz arasında doğrudan veya postayla yapılacağı duyurulan açıklamada, şöyle denildi:
''Kütahya Güzel Sanatlar ve Spor Lisesinin 9'uncu sınıfına, 2010-2011 eğitim öğretim yılında resim, müzik ve spor alanında 30'ar öğrenciden toplam 90 öğrenci alınacak. İlköğretim okullarından 2009-2010 eğitim öğretim yılında mezun olan öğrenciler, mezun olduklarına ilişkin belge ve dilekçe ile yetenek sınavına girmek istediği alanın bulunduğu herhangi bir Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi müdürlüğüne başvuruda bulunabilecek. Okul müdürlüklerince sınav giriş belgesi düzenlenecek ve alanlara göre sınava girecek öğrenci listeleri 26-30 Temmuz arasında okulda ve okulun internet sayfasında ilan edilecek. Öğrenci seçimi, 2-6 Ağustos arasında yapılacak. Değerlendirme sonunda yapılacak sıralamaya göre, belirlenen kontenjan kadar asil ve yedek listeler 6 Ağustosta mesai bitiminde okulda ve okulun internet sayfasında ilan edilecek. Öğrencilerin kesin kayıtları, 9-13 Ağustos arasında yapılacak, kesin kayıtlar sonucunda açık kontenjan bulunması durumunda yedek listeden puan sırasına göre açık kontenjan kadar kesin kayıt yaptırmaya hak kazananlar tespit edilerek 16 Ağustosta okulda ve okulun internet sayfasında ilan edilecek ve durum öğrenci velilerine duyurulacak. Yedek listeden kesin kayıt hakkı kazanan öğrencilerin kayıtları 17-20 Ağustos arasında yapılacak. Buna rağmen 20 Ağustos tarihi mesai saati sonunda açık kontenjanı kalan okullar, yedek listeden öğrenci kayıtlarına 23-27 Ağustos arasında devam edecek. Bütün bu kayıtlar sonucunda da açık kontenjanı bulunan ancak yedek listesi olmayan veya yedek listesinde yeterli sayıda öğrencisi bulunmayan okullar, 1-7 Eylül arasında Valilikçe belirlenecek takvim çerçevesinde aynı usulle sınav yaparak öğrenci alacak.''

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com