Güzellik Kraliçesi Eylemde Vurularak Öldürüldü

Güzellik Kraliçesi Eylemde Vurularak Öldürüldü
Venezuela’daki hükümet karşıtı gösterilerde güzellik kraliçesi Genesis Carmona vurularak öldürüldü.

Venezuela'da hafta sonundan bu yana Devlet Başkanı Nicolas Maduro karşıtı gösteriler devam ediyor. Başkent Caracas'ta yoğunlaşan eylemlerde 6 kişi yaşamını yitirdi. Öğrenci eylemlerini hükümetine karşı bir darbe girişi olarak değerlendiren Maduro, muhalefet lideri Leopoldo Lopez'i tutuklattı. Venezuela'da 2013'te Turizm Güzeli seçilen 22 yaşındaki Genesis Carmona da, Lopez'in serbest bırakılması için düzenlenen eyleme katıldı. Protesto sırasında başından vurulan Carmona arkadaşları tarafından hastaneye götürüldü. Ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan 2013 güzeli Genesis Carmona yaşamını yitirdi.

22 yaşındaki Carmona, Valencia kentinde salı günü başından vurulmuş ve hastaneye kaldırılmıştı. Carmona, geçen yıl Carabbo eyaletinde Turizm Güzeli seçilmişti.

Geçen hafta başkent Caracas'ta ise 3 kişi vurularak öldürüldü. Bir kişi de Carupano kentindeki gösteriler sırasında bir aracın çarpması sonucu hayatını kaybetti.

Şiddete teşvik suçlamasıyla hakkında tutuklama kararı çıkartılan Leopoldo Lopez ise salı günü teslim oldu. Gösterilere öncülük eden Lopez'in perşembe günü hakim karşısına çıkması bekleniyor. Lopez duruşma öncesinde göstericilere "mücadeleye devam" çağrısı yaptı. Lopez'in tutuklanması ülkede tansiyonu yükseltti. Çarşamba günü düzenlenen gösterilerde "Leopoldo'yu serbest bırakın" sloganları atıldı.

'KATİL VE CIA AJANI'

Devlet Başkanı Nicolas Maduro, Lopez'i katil ve CIA ajanı olmakla suçluyor. Buna gerekçe olarak Lopez'in 2002 yılında eski devlet başkanı Hugo Chavez'e yönelik darbeye yol açan gösterilere katılmasını gösteriyor.

Maduro ülkede üç haftadır süren gösterilerin de darbe girişimi olduğunu savunuyor.

Venezuela'da gösteriler, çoğu öğrencilerden oluşan protestocuların yükselen enflasyon, suç oranının artması ve temel ürünlerin kıtlığı nedeniyle sokağa dökülmesiyle başlamıştı.  (MRK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com