GYODER sektörel eğitimlerine devam ediyor

GYODER sektörel eğitimlerine devam ediyor
İSTANBUL (AA) - Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) ve İstanbul Ticaret Üniversitesi işbirliği ile hayata geçirilen Gayrimenkul Geliştirme Uygulama ve Araştırma...

İSTANBUL (AA) - Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) ve İstanbul Ticaret Üniversitesi işbirliği ile hayata geçirilen Gayrimenkul Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi eğitimlerine devam ediyor. Geçen yıl sektörü ilgilendiren 11 farklı konu başlığında alanında uzman yerli ve yabancı birçok sektör profesyoneliyle gerçekleştirilen eğitimlere yaklaşık 400 kişi katıldı. 

GYODER'den yapılan açıklamaya göre, derneğin 2014 yılı takviminde yer alan "Gayrimenkul Sektöründe Durgunluk Dönemlerinde Satış ve Pazarlama" eğitimi 27 Mart Perşembe günü İstanbul Ticaret Üniversitesi Sütlüce Yerleşkesi’nde gerçekleştirilecek.

Geçen yıl merkezde, alanında uzman yerli ve yabancı birçok sektör profesyonelinin önderliğinde kentsel dönüşüm ve GYO mevzuatı olmak üzere sektörün öncelikli konuları arasında yer alan 11 farklı konu başlığında eğitimler verildi. Eğitimlere avukat, sektör çalışanı, danışman, şehir plancısı, mimar, mühendis, üst ve orta düzey yönetici profilinde yaklaşık 400 kişi katıldı.

Konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan GYODER Eğitim ve Yayınlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Feyzullah Yetgin, Türkiye ekonomisinin lokomotif sektörleri arasında yer alan gayrimenkul sektörünün öncelikli ihtiyaçları arasında bilgi birikiminin arttırılması ve veri eksikliğinin giderilmesinin geldiğini belirterek, şunları kaydetti:

"GYODER olarak bu ihtiyaç paralelinde harekete geçtik ve Türkiye’nin ilk vakıf üniversitelerinden İstanbul Ticaret Üniversitesi işbirliği ile Türkiye’nin Gayrimenkul Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi'ni hayata geçirdik. Merkezin amacı sektörün gelişimi için ihtiyaç duyulan araştırmaları tespit etmek, referans veriler üretmek ve sektör çalışanlarının ilgili konularda bilgi birikimine katkıda bulunmak için eğitim programları düzenlemek. Bu doğrultuda da 2013 yılında yaklaşık 400 sektör profesyoneline eğitim verdik. İnanıyoruz ki bu sayı 2014 yılında daha da artacak."

GYODER gelecek  dönem Gayrimenkulün Fizibilitesi, Tesis Yönetimi, Örnek Olaylar Işığında Gayrimenkul Projesi Geliştirmede Alternatif Hukuki Yollar, Gayrimenkul Terminolojisi, Varlık Yönetimi, Sosyal Medyada Kişisel ve Kurumsal Kullanım Yaklaşımları gibi birçok farklı konuda eğitimlerine devam edecek.  

B arada eğitimler hakkındaki detaylı bilgiye ve 2014 yılı eğitim takvimine "www.gyoder.org.tr"den ulaşabiliyor. 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com