Haber asparagas çıktı

Haber asparagas çıktı
Eskişehir'de, bir köpeğin sahibinin ölümüne sebep olduğunu iddia eden haber asparagas çıktı.

Eskişehir'de, bir köpeğin sahibinin ölümüne sebep olduğunu iddia eden haber asparagas çıktı.

8 gün önce Kırmızı Toprak Mahallesi Taşova Sokağı'ndaki dairesine çıkarken apartman girişinde hayatını kaybeden Emine Aynur Pulat'ın (40) komşuları, bugün kadının ölümüne köpeğinin sebep olduğuna dair yapılan haberi yalanladı. Pulat'ı sokakta kaldığı için bir aydır evlerine misafir eden görme engelli komşuları Nurdan Gümüş ile Naim Potoğlu, Aynur Pulat'ın haberde yazıldığı gibi görme engelli olmadığını, köpeği 'Suzi'nin özel eğitimli olmadığını, hayvanın zincire bağlanmadığını, merdivenden de düşüp ölmediğini söyledi.
Ölümün köpekle alakası olmadığını vurgulayan Nurdan Gümüş, 'Kendisinin astım, nefes darlığı, bronşit hastalığı vardı. Merdivenlerden çıkarken yığılıp kalmış. Ölümünün köpekle alakası yok. Ben ona insanlık namına sahip çıktım. Kardeşi her şeyini satmış, hasta kardeşini yüz üstü sokağa bırakıp gitmiş. Zaten tek böbrekle yaşıyordu. Köpekleri çok severdi. Galiba köpeği de kendisine başka birisi vermiş, yani öyle kılavuzluk yapacak özel eğitimli köpek değil. Zaten Aynur Pulat görme engelli değildi, sadece gözlük kullanırdı' dedi.
Naim Potoğlu ise Pulat'ın hayatını kaybetmesiyle ilgili belediye tarafından verilen 'normal ölüm' belgesini gazetecilere gösterirken, 21 Mart'ta meydana gelen olayın bugün çok farklı ve asılsız bir şekilde haber yapılmasına şaşırdığını ifade etti. 112 Acil Servis, belediye tabibi ve polislerin Emine Aynur Pulat'ın ölümüyle ilgili 'normal ölüm' raporları olduğunu dile getiren Potoğlu, 'Köpek, 6-7 aylık bir hayvan. Köpeğin saldırganlığı, çekme huyu yoktu. Ölümün köpekle alakası yok. Merdivenlerden çıkarken yere yığılıp kalmış. Köpeğini zaten tasmasız gezdiriyordu. Köpek o esnada yanında değil. Kendisinin zaten son günlerde öksürüğü, nefes darlığı artmıştı. Biraz kiloluydu. Çok zor nefes alıyordu. Merdivenlerden çıkarken tutunarak yürürdü. Yapılan tetkiklerde nefes darlığı sebebiyle öldüğü ortaya çıktı. 21 Mart'ta cenazesi morga kaldırıldı. Cuma günü halen toprağa verilmediğini öğrenince defin işlemlerini ben yaptırdım' diye konuştu.
Emine Aynur Pulat'ın İstanbul'daki erkek kardeşine ulaşamadıklarını kaydeden Potoğlu, 'Cenazenin defninde belediyenin yardımı var ama Asri Mezarlık'ta toprağa veren de benim. Hiç kimse kendisini arayıp sormadı. Özel eşyalarını gelen bir yakını olursa veririz. Kendisi üç ayda bir babasından kalan bin 300 lira maaşı alıyordu. Ancak bu paranın 800 lirası da kardeşinin borcundan dolayı haczediliyordu' ifadesini kullandı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com