Haber Türk Cübbeli'den Fetva mı alıyor!

Haber Türk Cübbeli'den Fetva mı alıyor!
Nerde bir din tartışması var, nerde bir tarih tartışması var Cübbeli Ahmet Hoca Haber Türk ekranlarında beliriyor...

Uğur Duyan – Sansursuzhaber.com

Cübbeli Ahmet Hoca kendi başına bir "haber değeri" taşır hale geleli çok oldu. Ama artık televizyon kanalları için fetva vermeye de başladı.

Bir medya grubu genel yayın yönetmeninden koordinatörlerine varıncaya değin Cübbeli'yi televizyon kanalların bir parçası haline getirdi. Tarih ve din ile ilgili her hangi bir tartışmada her seferinde Cübbeli Ahmet lakaplı Ahmet Mahmut Ünlü’den adeta fetva alır hale gelen Haber Türk Televizyonu'nda, fetva alanlar kervanına Fatih Altaylı ve Murat Bardakçı'dan sonra Haber Türk'ün Televizyon Genel Yayın Yönetmeni Yiğit Bulut da dahil oldu.

ŞİMDİ NEDEN BAŞ TACI EDİLDİ!

Bir dönem ‘cübbeli’yi suçlamalarıyla bilinen bu gazeteci zevatı bugün televizyon ekranlarından düşürmez hale getirdi. Bunun arkasında elbette İslami ve muhafazakâr değerlerin siyaset sahasında etkin hale gelmesinin de payı vardır. Hatta Cübbeli’nin bu kanalın bir parçası haline dönüştürülmesi, AKP Hükümetinin etkili isimlerinden Arınç’ın bile dikkatini çekti.
Dünün 'İrticacısı' bugünün nasıl 'Modern Müslüman'ı haline mi geldi? Bir Malta seyahatinde bindiği jet ski ile mi, yoksa ‘17 Ağustos Depremi, edepsizlik yüzünden oldu, bu Allah'ın bize verdiği bir cezadır’ diye haykırdığı vaazlarıyla mı bu kanalın gözdesi haline geldi? Yoksa Fatih Altaylı'nın Teke Tek'inde, Murat Bardakçı ile nerdeyse 'körler sağırlar birbirini ağırlar' kıvamında sakallarını okşayarak birbirlerine anlattıkları hikayelerle mi gündemde kalmayı başardı? Bugün özel bir televizyon kanallında kendi adıyla anılan bir program bile yapan Cübbeli Ahmet Hoca'dan fetva alma yarışına giren bu büyük medyanın yaptıkları, dün nefretle kınadıkları bu Hoca'yı bugün dinle diyanetle ilgisi kalmayan tamamıyla magazinsel içerik taşıyan bir figüre dönüştürme gayreti miydi yoksa?..

MUHTEŞEM YÜZYIL FETVALARI!

Bu akşam yayınlanan Yiğit Bulut'un hazırlayıp sunduğu Sansürsüz'e konuk olan Cübbeli Ahmet Hoca Muhteşem Yüzyıl dizisinin İslam'a uygun düşmediğinden tutunuz da tarihi gerçekleri tam anlamıyla yansıtmadığına varıncaya değin fetvalar verdi. Hatta, Cübbeli’ye “Sayın Ünlü” yerine “Hocam” demeyi tercih eden Bulut’un başrol oyuncusunun Kanuni’yi temsil edemediği şeklindeki oyunculuk eleştirilerine yorum bile yaptı. Dizideki Kanuni karakterinin aşırı derecede çapkın bir tipleme olarak ortaya çıkan oyuncunun rolünün hakkını verip veremediği, gerçek Kanuni'yi yansıtıp yansıtamadığı konularında fetvası alındı…

DEĞİŞEN BİR ŞEY YOK!

Belki de Yiğit Bulut kendi görüşlerini, hem de ağırlıklı olarak magazinsel bir nitelik taşıyan bu görüşlerini Cübbeli Ahmet Hoca'dan aldığı fetva ile bir kez daha teyit etmiş oldu.
Bu konuya Cübbeli Ahmet Hoca cephesinden bakarsak, Cübbeli halen eski görüşlerini ısrarla savunmakta. Kanuni Sultan Süleyman'ın hayatını anlatan bir kurgusal dizideki en basit sevişme sahnesini bile İslam'da yeri yoktur diyerek eleştiren Cübbeli Hoca'nın, ‘bu deprem kadınların bacaklarını açması yüzünden başımıza geldi’ diyen Cübbeli'den bir farkı yok.
Asıl değişen ne o zaman, medya mı?..
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Fox TV’ye çirkin saldırı14 Ocak 2015 Çarşamba 12:55
 • Yandaş medya açık açık hedef gösterdi14 Ocak 2015 Çarşamba 12:45
 • Havuz yazarı konferanstan kovuldu13 Ocak 2015 Salı 13:24
 • Economist: Türk medyası için zor zamanlar09 Ocak 2015 Cuma 11:04
 • “AKP basını bitirdi“09 Ocak 2015 Cuma 10:26
 • "Bu ayıp, bu kan asla temizlenemeyecek"08 Ocak 2015 Perşembe 16:50
 • Atilla Taş'tan olay yaratan 'Yüce Divan' tweeti!06 Ocak 2015 Salı 11:11
 • Hülya Avşar'dan Sözcü'ye dava!25 Aralık 2014 Perşembe 10:49
 • Milliyet'te deprem, hangi isimlerin görevine son verildi?17 Aralık 2014 Çarşamba 11:27
 • Abdülkadir Selvi'nin kafası karıştı15 Aralık 2014 Pazartesi 10:54
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com