Haberal Ergenokan'da Koşacak!

Haberal Ergenokan'da Koşacak!
Adana'da yarın koşulacak yarışın adı Ergenekon. Yarıştaki atlardan birisinin ismi ise Haberal...

Adana'daki Yeşiloba Hipodromu'nda yarın yapılacak dördüncü koşu, ilginç bir yarışa sahne olacak.

ERGENEKON KOŞUSUNDA HABERAL
Koşunun adı Ergenekon, koşan atlardan birinin adının da Haberal olması, akıllara Ergenekon davası kapsamında tutuklanan Prof. Dr. Mehmet Haberal'ı getirdi. Ancak ne koşunun adının soruşturmayla, ne de atın adının Prof. Dr. Mehmet Haberal ile ilgisi var.

ERGENEKON DESTANI'NDAN GELİYOR
Ergenekon Koşusu Adana Hipodromu'nda Ergenekon Destanı'ndan adını alarak 1996 yılından bu yana gelenksel olarak yapılıyor. Haberal isimli at ise adını babası Haberbatur'dan alıyor.

Haberal isimli atın iyi bir derece ile yarışı tamamlayacağını açıklayan antrenörü Adem Güven, yarışla ilgili şunları söyledi:

"Her yıl geleneksel olarak yapılan 75 bin lira ödüllü Ergenekon Koşusu bu sene bizim Haberal isimli atımızın da katılımıyla medyatik oldu. Koşunun isminin Ergenekon olması ve atımızın isminin de Haberal olması büyük tesadüf.

İSMİ BABASINDAN GELİYOR
Ergenekon Destanı'nın isminin verildiği koşu 1996 yılında bu yana yapılıyor. Atın ismi ise babasından geliyor. Babası Haberbatur olunca, doğan taya da renginin al olması nedeniyle Haberal ismi verildi. Atımıza çim pistteki mücadelesinde güveniyoruz."
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com