Haberal MHP'den Aday Olacak mı?

Haberal MHP'den Aday Olacak mı?
MHP, eski general Engin Alan dışındaki eski Sincan Ağır Ceza Hakimi Osman Kaçmaz ve Ergenekon sanığı Hanefi Avcı'ya adaylık yolunu kapattı. Mehmet Haberal'ın durumu ise belirsiz...

Aday adaylığı başvurularının 14 Mart'ta başladığı MHP'de henüz adaylık başvurusunda bulunmayan ancak MHP'den aday adayı olabilecekleri kulislere yayılan Sincan Ağır Ceza Hakimi Osman Kaçmaz ve Hanefi Avcı'nın aday gösterilmeyeceği belirtiliyor. Ergenekon ve Balyoz davaları kapsamında yargılananlardan halen Silivri Cezaevi'nde bulunan eski general Engin Alan dışında başka birisinin aday gösterilmeyeceği ifade ediliyor. Alan'ın İstanbul ya da Osmaniye'den aday gösterilebileceği konuşuluyor.

Haberal'ın adaylığı belirsiz

Silivri Cezaevi'nden yeniden hastaneye gönderilen Başkent Üniversitesi eski rektörü Prof.Dr. Mehmet Haberal'ın başka partiden aday gösterilmesi halinde de, yıllardır MHP'den aday olan oğlu Erkan Hebaral'ın da aday gösterilmeyebileceği konuşuluyor. Ergenekon soruşturması kapsamında aday olanlar başta olmak üzere partiye yeni gelenlere ön sıralarda aday gösterilecek olmasına tepki gösteren Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nda MHP'nin aday gösterdiği, halen MHP MYK üyesi olan Mansur Yavaş'ın da partiyle arasına kara kedi girdi. Yavaş'ın Bahçeli'ye bir mektup yazarak güncel konulardaki görüşlerini ilettiği, Bahçeli'nin ise görüşmek yerine kendisine mektup yazılmasına sert tepki gösterdiği belirtiliyor.

Tunceli ve Diyarbakır listede yok

MHP'deki bir diğer konu ise kadın adayların sayısı. TÜSİAD, bu kapsamda MHP Genel Merkezi'ni ziyaret ederek Genel Başkan Yardımcısı Faruk Bal'la görüştü. TÜSİAD heyeti, milletvekili genel seçimlerinde TBMM'de kadın temsil oranının artırılması önerisi iletti. Faruk Bal da, MHP'de bu seçimlerde kadın milletvekili adaylarına öncelik tanınacağını belirtti.

Öte yandan partiden ihraç edilen eski ülkücülerden Ramiz Ongun başta olmak üzere, Bahçeli'nin danışmanlığından bir süre önce istifa eden Vedat Bilgin gibi isimlerin de Ak Parti'den aday olabilecekleri konuşuluyor. Bu arada Devlet Bahçeli'nin miting için gideceği iller listesinde Diyarbakır ve Tunceli bulunmuyor.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com