Haberal: Yaşamıma kast ediliyor

Haberal: Yaşamıma kast ediliyor
Ergenekon’un tutukluğu sanığı Haberal, Silivri’de yaşadığı kötü günleri kitaba döktü. Cezaevindeki 3. yılında sağlığı giderek kötüleşen CHP’li vekil, yaşadıklarına isyan etti.

13 Ocak 2009 tarihinden bu yana “Ergenekon Davası” kapsamında tutuklu olan ünlü bilim adamı, Başkent Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Mehmet Haberal’ın tutuklandığı gün ciddi sağlık sorunu yaşamasına rağmen, spekülasyonları önlemek için hastaneye gitmeyi reddettiği ortaya çıktı.
 
KİTAP YAZACAK
 
Sözcü gazetesinden Saygı Öztürk’ün haberine göre, Haberal, cezaevine girmeden önce ve girdikten sonra yaşadığı sağlık sorunlarını içeren raporları “Belgeler ve Gerçekler” adıyla bir kitap haline getirip ilgili makamlara gönderecek.
 
İşte Haberal’ın açıklamaları:
 
-Maruz bırakıldığım hukuk dışı muameleler nedeniyle sağlık sorunlarım giderek artmaya başladı. Bu arada tedavimi yürüten değerli hekimlerle ilgili yazılı ve görsel medyada yayınlanan asılsız haberlerle hakkımda son derece acımasız bir karalama kampanyası başlatıldı. Oysa, cezaevinin olumsuz koşulları altında halen yaşamaya devam ettiğim, yaşamsal risk oluşturan son derece ciddi hastalıklarımın olduğu tıbben, belgelerle kanıtlanmıştı. Tüm gerçeklere karşı, “yaşam hakkıma” adeta kast edilerek, tedavimi yürüten değerli hekimler insafsızca, aklın ve mantığın dışına çıkılarak, tümüyle asılsız iftiralarla yıpratılmaya çalışıldı.” (CTE)
 
Haberin tamamı Sözcü gazetesinde…

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com