Haberal'dan ilk açıklama

Haberal'dan ilk açıklama
CHP Zonguldak milletvekili Mehmet Haberal'dan mütalaa yorumu.

Ergenekon Davası'nda savcıların 'Cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılmasını istediği Mehmet Heberal duruşmaya verilen arada gazetecilere yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Ben ömrüm boyunca sadece hizmete talip oldum. Savcılığın hukuksal hiçbir delil içermeyen mütalaası karşısında ülkemin herzamankinden daha da fazla hizmete ve gelişmeye ihtiyacı olduğunu gördüm ve çok üzüldüm. Daha önce 'Yedi gün yirmi dört saat çalışmalıyız' diyordum. Şimdi 'Gün 48 saatmiş gibi çalışmalıyız' diyorum. Ülkemizin uluslararası platformlarda da yaşanan adaletsizlik ve hukuksuzluklarla değil başarılarla gündeme gelmesini istiyorum.

Bunun için ben de bir bilim adamı olarak bulunduğum olumsuz şartlarda dahi eserlerime eser katmaya devam edeceğim. Ülkemizin hak ettiği demokratik hukuk devleti düzeyine en kısa zamanda ulaşmasını temenni ediyorum."(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com