Haberal'dan Pehlivan'a kortizon yanıtı

Haberal'dan Pehlivan'a kortizon yanıtı
Ergenekon davasının sanığı Haberal, tanık Pehlivan'ın ''Ecevit'e verilen kortizonu kestik, kemik erimesi durdu'' şeklindeki sözlerini eleştirdi.
İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada merhum Başbakan Bülent Ecevit'in bir süre tedavisini yapan eski AKP Milletvekili ortopedist Mücahit Pehlivan tanık olarak dinlenildi.
 
Pehlivan'a sorular yönelten tutuklu sanık CHP Milletvekili Mehmet Haberal, Ecevit'in, Başkent Üniversitesi Hastanesi ile ilişkisinin 1 Temmuz 2002'de kesildiğini belirterek, Ecevit hakkında düzenlenen raporda çalışabilecek durumda olduğunun yer aldığını kaydetti.
 
Haberal, Ecevit hakkında Başkent Üniversitesi Hastanesi'nin raporunda yer alanlar hakkında şunları kaydetti:
 
''Omurundaki kırık nedeniyle felç olmaması için korse giydirilmiştir. Evde dinlenerek istirahat edecek. Günde 2 saat ofisinde çalışabilir. Kemikleri desteklemek için ilaçların yanında kortizon da en düşük düzeyde veriliyor. Kortizonu çok yoğun kullanırım. Kısa zamanda bu denli bir etki yapacak bir ilaç değildir. 'Kortizonu kestik, iyileşti' diyor. Bir tedavinin bu kadar çabuk etki ettiğini görmedim.''
 
Haberal, Ecevit'e lavman yerine ağızdan bağırsakları çalıştıran bir ilaç verildiğini anlatarak, Pehlivan'ı eleştirdi. 
 
Pehlivan'ın anlattıklarının belgeye dayanmadığını ifade eden Haberal, ''Gece, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı'nın evine giriliyor, gizlice röntgen cihazı sokuluyor, film çekiliyor. Rapor, belge yok, ben 45 yıllık meslek hayatımda belgesiz, raporsuz tedavi görmedim'' dedi. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com