Haberal'ın doktoruna dava açıldı!

Haberal'ın doktoruna dava açıldı!
Mehmet Haberal'ın sağlık raporunun mahkemeden gizlendiği iddialarına ilişkin soruşturma tamamlandı. Prof.Dr. Erhan Kansız'ın da aralarında bulunduğu 8 kişi hakkında "Ergenekon" örgütüne yardım ve yataklıktan dava açıldı.

Ergenekon davasının tutuklu sanığı, milletvekili Prof. Dr. Mehmet Haberal'ın hastaneden taburcu olabileceğini ilişkin sağlık raporunun mahkemeye gönderilmediği’ iddiası üzerine yürütülen soruşturma tamamlandı.

Cumhuriyet savcısı Bilal Bayraktar tarafından hazırlanan 58 sayfalık iddianamede İstanbul Cumhuriyet Başsavcı vekili Fikret Seçen tarafından onaylandı. İddianamede 8 şüpheli yer alıyor. İstanbul 15. Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderilen iddianamede profesör doktorlar Erhan Kansız, Cengiz Çeliker, Zerrin Yiğit, Hatice Sezer Karcıer, Nazmi Gültekin ile Erkan Özhun, Songul Arı ve Muhammet Hüsrev şüpheli olarak bulunuyor. Şüpheliler Ergenekon terör örgütüne yardım ve yataklık suçlamasıyla cezalandırılmaları isteniyor. Mahkemenin iddianameyi onaylamak veya reddetmek için 15 günlük süresi bulunuyor.

Haberal'ın İstanbul Üniversitesi Kardiyoloji Enstitüsü'nde kaldığı sırada hastaneden taburcu olabileceğini gösteren sağlık raporunun mahkemeden gizlendiği iddia edilmişti. Konunun ortaya çıkması üzerine enstitüdeki doktorların da aralarında bulunduğu kişiler hakkında soruşturma başlatılmıştı. (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com