Haberal'ın İnternet Keyfi!

Haberal'ın İnternet Keyfi!
Ergenekon sanığı Mehmet Haberal'ın odasında önceki gece yapılan 6 saatlik aramanın ayrıntıları ortaya çıktı.

Önceki gün Haberal'ın yattığı hastanede yapılan aramada odasında parmaklık olmadığı, bilgisayar ve internet bağlantısı olduğu ortaya çıktı.

Ergenekon davasının tutuklu sanığı Mehmet Haberal'ın odasında önceki gece yapılan 6 saatlik aramanın ayrıntıları ortaya çıktı.

Polisin yaptığı aramada Haberal'ın tedavi gördüğü İstanbul Üniversitesi Kardiyoloji Enstitüsü'ndeki odasında bilgisayar ve internet bağlantısı bulunduğunu tespit ettiği iddia edildi.

Ayrıca güvenlik şartlarına aykırı olarak pencerelerde parmaklık olmadığı ve zemin katta kalması gereken Haberal'ın hastanenin 3. katına yerleştirildiği görüldü.

Adalet Bakanlığı'ndan 4 müfettiş ve cumhuriyet savcısı nezaretinde yapılan aramayı Terörle Mücadele Şubesi ekipleri yürüttü.

Bu kapsamda Haberal'ın odasının yanısıra bilgi işlem merkezi ve doktorların kullandığı oda da incelendi. 25 polisin katıldığı aramalar kapsamında Mehmet Haberal'ın refakatçisinin aracına da bakıldı.

Hastanenin ziyaretçi defterinin fotokopisi çekilirken, cezaevi savcısının görevini yerine getirip getirmediğinin de incelendiği iddia edildi. Aramanın Haberal'ın yattığı hastanede gerekli güvenlik şartlarının sağlanmadığı gerekçesi ile 'Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı' hakkında Adalet Bakanlığı müfettişlerince yürütülen soruşturma kapsamında yapıldığı öğrenildi.

Müfettişler, arama kararını, "Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'nun başkan vekili ile asıl ve yedek üyeleri haklarında, disiplin işlemleriyle görevlerinden doğan veya görevleri sırasında işlenen suçlarından dolayı, özel kanunlarındaki hükümler uygulanır" hükmünü içeren 17. maddesi kapsamında aldı.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com