Haberal'ın koltuğu boş kalmadı!

Haberal'ın koltuğu boş kalmadı!
CHP Zonguldak İl Başkanlığı'nın İl Danışma Kurulu toplantısında, Ergenekon davası kapsamında tutuklu bulunan CHP Zonguldak Milletvekili Mehmet Haberal'ın fotoğrafı boş bırakılan koltuğa konuldu.

Genel Maden İşçileri Sendikası'nda düzenlenen toplantıya İl Başkanı Halil Furat, Merkez İlçe Başkanı Tarık Coşkun, Ereğli Belediye Başkanı CHP'li Halil Posbıyık, Gökçebey Belediye Başkanı CHP'li Zeki Kılıçarslan, eski CHP Zonguldak Milletvekili Harun Akın, ilçe ve belde başkanları ile partililer katıldı. Ergenekon davasında tutuklu bulunan Prof. Dr. Mehmet Haberal'ın fotoğrafı, hazırlanan çiçek ile birlikte protokol bölümünde boş bırakılan koltuğa konuldu. Salondaki Mehmet Haberal afişleri de dikkat çekti.

İl Başkanı Halil Furat, Prof. Dr. Mehmet Haberal'ın, Silivri Cezaevi'nde bulunması, diğer milletvekili Ali İhsan Köktürk'ün de geçen hafta burun ameliyatı geçirmesi nedeniyle toplantıya katılamadığını hatırlattı. Haberal'ın 1349 gündür cezaevinde bulunduğunu ifade eden Furat, "Biz her duruşmaya katılmasak da önemli duruşmalara katılarak hocamıza, orada yatan milletvekilimiz Mustafa Balbay'a ve diğer tutuklulara desteğimizi sürdürüyoruz. En son 13 Aralık'ta Silivri'ye giderek duruşmaya katıldık. Ve orada gururlandık, gözlerimiz doldu. Oradaki insan selini herkes gördü. Hukuk ayıbının giderilmesi için onur mücadelesi verdik hepimiz" dedi.

İl Başkanı Furat'ın açılış konuşmasının ardından toplantı basına kapalı devam etti. (BCK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com