Haberimizden Sonra Valilik Harekete Geçti!

Haberimizden Sonra Valilik Harekete Geçti!
Kütahya Valiliğinden yapılan açıklamada, Yoncalı Merkez Çiftilik Köyü'nde yaşanan dramın bir an önce sonlandırılması için gerekli çalışmalara başlandığı açıklandı...

Kütahya Valiliğinden yapılan açıklamada, Yoncalı Merkez Çiftilik Köyü'nde yaşanan dramın bir an önce sonlandırılması için gerekli çalışmalara başlandığı açıklandı. Böylece lağım içinde yaşamak zorunda kalan Çiftlik Köyü sakinleri Kütahya Valiliği'nin duyarlılığı sayesinde rahat bir yaşam sürme hakkı elde etmiş oldular.
Gazetemizin bizzat köye giderek yaşanan sıkıntıyı gündeme taşıması üzerine harekete geçen Kütahya Valiliği'nin verdiği talimat sayesinde Yoncalı Merkez Çiftilik Köyü'nde bulunan 60 hane ve bu evlerde oturan yaklaşık 400 kişi rahat bir nefes alacak.
Kütahya Valiliğinin emri doğrultusunda gönderilen çalışma ekibini gören Çiftlik Köyü sakinlerinin mutluluğu gözlerinden okunuyordu. Bu köyde yaşamayadıkları için köyü terk etmeyi düşündüklerini belirten köylüler yapılan çalışmalardan sonra köylerini terk etmeyeceklerini ve köylerine daha sıkı sıkıya bağlanacaklarını özellikle belirttiler.
Mutlulukları gözlerinden okunan köylüler duygularını şu şekilde dile getirdiler: 'Biz yıllardan beridir bu anı bekliyorduk. Kendi imkanlarımızla biz alt yapı çalışmlarınımızı gerçekleştiremiyorduk çünkü köylü zaten kendini çok zor geçindiryor. Ama Kütahya Valimiz Sayın Şükrü Kocatepe sağolsun bizim sorunumuz gördü ve devlet olarak bize el uzattı kendisine şükranlarımızı sunuyoruz.' şeklinde Vali Kocatepe'ye teşekkürlerini dile getirdiler.

Çiftlik Köyü'nde Utanç Verici Manzara!
HABERİ İÇİN TIKLAYINIZ


RESİMLER İÇİN TIKLAYINIZ...

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com