Habertürk Muhabirinin Rezil Olduğu O Anlar

Habertürk Muhabirinin Rezil Olduğu O Anlar
Erbakan'ın evinin önünde Muhsin Yazıcıoğlu'nu gören Habertürk muhabiri Hilal Köylü, yayının devamında da büyük bir skandala imza attı. işte o yayının analizi...

elmahaber/analiz

Habertürk Muhabiri Hilal Köylü'nün Erbakan'ın evinin önünde “Muhsin Yazıcıoğlu'nu görüyorum” diyerek ötelerden haber vermesi iki gündür internet sitelerinde videoları eşliğinde dolaşıyor.

Ancak Köylü'nün o yayınındaki skandalın bir dil sürçmesinden ibaret olmadığı ortaya çıktı. Yaklaşık 5 dakikalık canlı bağlantının devamında gazetecilik becerisiyle ilgili skandallar var.

Muhabir Köylü, Yazıcıoğlu gafını yaptıktan sonra, yayını sürdürmekte zorlanmaya başlıyor. Anlatacak bir şey bulamıyor ve makara boşa sarıyor. Bunun üzerine önüne çıkan ilk kişiye Erbakan'la ilgili düşüncelerini soruyor.

Normalde bu tip yayınlarda önceden konuşacak kişiler belirlenir ve ayarlanır. Spontane gelişse bile göz kararı konuşabilecek tipler seçilir.

Köylü'nun mikrofon uzattığı kişi ise bu tipolojiye uygun değil ve ilk soruyla skandal başlıyor.

Erbakan'la ilgili düşüncelerini sorduğu kişi başlıyor, Oğlu'nun Yozgat'ın bir ilçesinden aday olduğundan bahsetmeye. Muhabir Köylü burada kesip lafı Erbakan'a döndüreceğine dinlemeye devam ediyor. Vatandaş, bu sefer oğlunun hikayesine geçiyor. AK Parti Grup Başkan Vekili Bekir Bozdağ'ın oğlunun başına çorap ördüğünden adaylığını engellediğinden bahsediyor. Muhabir Köylü bunları güzel güzel dinliyor. 3 dakikalık yayının yaklaşık 1 dakikası, hacı amcanın oğluyla ilgili Bekir Bozdağ'ı suçlamasıyla geçiyor.

Muhsin Yazıcıoğlu'nun öldüğünü hatırlamayan Muhabir Köylü, hacı amcanın hikayesini dinledikten sonra yayının Erbakan'ın ölümüyle ilgili olduğunu hatırlıyor neyseki. Ve Erbakan'la ilgili soru soruyor. Ancak vatandaş soruya cevap verebilecek bir tip değil. Muhabirimiz bunu anlamamakta ısrar edip, Erbakan'la ilgili kendisi cümleler ve yargılar kurup vatandaşa söyletmeye çalışıyor. Ama o da olmuyor.

Vatandaş başlıyor “zaten Türkiye'de ileri gideni sevmezler” diye konuyu dallandırıp budaklandırmaya.

Neyse muhabirimiz sonunda Hacı Amca'dan umudunu 2. dakikanın sonunda kesiyor ve başka bir vatandaş aramaya koyuluyor. Ama atik davranamayıp, birisinin kendisine gelmesini bekleyince yayında boşluk başlıyor. Ve lafı cart diye kesip topu İstanbul'a atıyor. Bu sırada rejiden biri kulağına “yayını bitir” diye bağırmış olabilir.

Aslında skandal yayının başında adım adım geliyorum diyor. Muhabir yayına bağlandığında sağa sola sallanarak konuşmaya başlıyor. İlk bağlantı anında ekran ikiye bölünüp daraldığı için, Muhabir Köylü sallana sallana konuşmaya başladığında ekranda bir sağdan bir soldan çıkmaya başlıyor. Sonrasında da zincirleme skandallar geliyor.

Yaşını başını hayli aldığı görülen muhabirin acemi olduğunu düşünmek zor. Ama asıl acemilik masada diyebiliriz. Kötü başlayan, büyük gafla devam eden ve Hacı Amca'nın Bekir Bozdağ'ı infaz etmesiyle gelişen yayına bu kadar sabır niye. Çünkü 14 bülteninin başında başlayan yayın 5 dakika sürüyor. 5 dakika televizyonculukta önemli bir süre. Bu kadar kötü bir yayına bu kadar tahammül ilginç. Ya kimse izlemiyordu ya da organize bir ihmal sözkonusu. Yayının sonunda her şeyi anlatan ise haber bültenini sunan spikerin yüzündeki ifadeydi.

SKANDAL YAYINI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com