Habertürk TV'de neler oluyor?

Habertürk TV'de neler oluyor?
Habertürk TV'de taşlar yerinden oynadı, iki program yayından kalktı.

Prime Time saatlerindeki reyting savaşı Habertürk'ü de vurdu!

Zafer Arapkirli’nin sunduğu Basın Kulübü programı ile Vatan yazarı Ruşen Çakır, Star yazarı Fehmi Koru ve Radikal yazarı Cengiz Çandar’ın sunduğu Enine Boyuna programı yayından kaldırıldı.

Kanalın prime time saatlerinde Didem Arslan Yılmaz görevlendirilirken gündüz kuşağında yayınlanan Gün Ortası programı da Zafer Arapkirli'ye teslim edildi.


KONUK YOK, YORUM YOK!
 
Yeni uygulama ile gündüz programlarında hiç konuk alınmayacağı, kanalın konukları Prime Time'da Didem Arslan Yılmaz'ın sunduğu programda ağırlayacağı öğrenildi.

Habertürk kanalının bu hamlesi büyük ölçüde prime time reytinglerini kapma mücadelesi olsa da akıllara 'etliye sütlüye karışmama' politikası ile NTV'nin yaşadığı değişimi getiriyor. Haber kanallarında konuk demek 'yorum' demek. Ancak konuklar arasında farklı görüşlerde bulunanlar olduğu takdirde etik ve gerçek bir habercilikten, televizyonculuktan söz edebiliriz. Konuk almama kararı, 'muhalif' seslere de fırsat tanımak zorunda kalmamak demektir. Kanalların, özellikle de haber kanallarının yayıncılık politikalarında bu denli radikal değişimlerde bulunmasını sadece 'reyting savaşı' ile açıklamak mümkün değildir.


(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com