Habertürk'te başlayan kavga CNN'de devam etti!

Habertürk'te başlayan kavga CNN'de devam etti!
Habertürk ekranlarındaki futbol kavgası CNN Türk'te devam etti. Eski futbolcu Ümit Özat ile Habertürk spikeri Simge Fıstıkoğlu arasındaki "kadınlar futboldan anlar mı" polemiğini masaya yatıran Cüneyt Özdemir iki tarafa da söz vererek tartışmayı CNN Türk'

HERHANGİ BİR ŞEYDEN ANLAMAK İÇİN GEREKEN TEK ORGAN BEYİNDİR

Habertürk stüdyolarından CNN Türk yayınına katılan Simge Fıstıkoğlu, kadınların da futboldan anlayabileceği yönündeki iddiasının arkasında dururken "kadınlık ve erkeklik organlık organlarının konuyla bir ilgisi yok" dedi.

"Sadece futboldan sözetmiyorum. Herhangi bir konudan anlamak için gereken tek organ beyindir, kadınlık ve erkeklik organlık organlarının konuyla bir ilgisi yok diye düşünüyorum. Ümit Özat ile benim aramdaki tartışmaya konu olan bantta kadın taraftarların görüşlerine yer verilmişti. Ben de bandı çok beğendiğimi söylemiştim. Özat da ben kadın taraftarın görüşlerini ciddiye almam dedi. Erkekler kadar anlamazlar deyince ben de ne münasebet dedim ve tartışma başladı. Rahşan ve Reha Muhtar da bu konuda beni mutlu eden yazılar kaleme aldılar, bana güç verdiler."

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN...

ÜMİT ÖZAT BU KEZ DE CÜNEYT ÖZDEMİR'LE KAVGA ETTİ!

Simge Fıstıkoğlu'ndan sonra yayına bağlanan Ümit Özat ise "kadınlar erkekler kadar futboldan anlamaz" iddiasını tekrar etti. Cüneyt Özdemir'le de polemik yaşayan Özat tepkisel tutumu nedeniyle reji tarafından yayından alındı.

Pişman oldunuz mu?

Hayatımda hiç pişman olacağım birşey yapmadım. Bir kere atılan başlık çok yanlış. Kadın futboldan anlar mı? Ben kadınlar erkekler kadr futboldan anlar mı demiştim. Buradaki kadar kelimesinin ne anlama geldiğini Türkçe'nin ustası Yaşar Kemal kadar biliyoruz. Ben de Cüneyt Özdemir kadar sunuculuk yaparım dersem bu sizi irrite eder mi? Samimiyetle soruyorum.

Şimdi çok farklı bir yere geldi. Biraz açıklar mısınız?

Ben yıllarca spor yaptım. Bir sürü spor dalları gördüm. Biz bazı sporları maskulen sporlar ve feminen sporlar diye ayırabiliriz. Amerikan futbolu, boks gibi sporlar erkeklerin yaptığı sporlardır. Ama kadınlar da yapabilir ve yapmalıdırlar da. Ama hepimiz biliyoruz ki Türkiye için futbol maskulen bir spordur. Takımların oyuncuları, klüp yöneticileri, masörleri, mazlemecileri, taraftarları da erkektir. Ha Çankırıspor'un başkanı kadındır buna saygı duyuyorum ama bu istisnadır.

Biraz önyargılı yaklaşmıyor musunuz? Bu çok seksist bir ayrım.

Türkiye'de futboldan anlamayan erkekler de vardır. Futboldan anlayan kadınlar da vardır ama bunlar azınlıktır ve istisnadır. Türkiye'de kadınlar futbola ilgi duysalardı başarılı olabilirdi. Ama kadın milli takımının kaptanın adını bile kimse bilmiyor. Kadınlar futboldan anlar ama istisnalar kaideyi bozmaz. Cemil İpekçi kadar modadan anlarım diyebilir miyim? Kadınlar futboldan erkekler kadar anlamaz. Ben bu sözümün arkasındayım.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Fox TV’ye çirkin saldırı14 Ocak 2015 Çarşamba 12:55
 • Yandaş medya açık açık hedef gösterdi14 Ocak 2015 Çarşamba 12:45
 • Havuz yazarı konferanstan kovuldu13 Ocak 2015 Salı 13:24
 • Economist: Türk medyası için zor zamanlar09 Ocak 2015 Cuma 11:04
 • “AKP basını bitirdi“09 Ocak 2015 Cuma 10:26
 • "Bu ayıp, bu kan asla temizlenemeyecek"08 Ocak 2015 Perşembe 16:50
 • Atilla Taş'tan olay yaratan 'Yüce Divan' tweeti!06 Ocak 2015 Salı 11:11
 • Hülya Avşar'dan Sözcü'ye dava!25 Aralık 2014 Perşembe 10:49
 • Milliyet'te deprem, hangi isimlerin görevine son verildi?17 Aralık 2014 Çarşamba 11:27
 • Abdülkadir Selvi'nin kafası karıştı15 Aralık 2014 Pazartesi 10:54
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com