"Habur'a da, teröre de hayır"

"Habur'a da, teröre de hayır"
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Grup Başkan Vekili Oktay Vural, "2002 yılında yok edilmiş bir terör örgütü varken, bugün uluslararası desteğe kavuşturulmuş ve Türkiye'nin her yerinde eylem yapan, 'açılım' adı altında politik çözümler teklif edebilen

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Grup Başkan Vekili Oktay Vural, '2002 yılında yok edilmiş bir terör örgütü varken, bugün uluslararası desteğe kavuşturulmuş ve Türkiye'nin her yerinde eylem yapan, 'açılım' adı altında politik çözümler teklif edebilen bir terör örgütü var' dedi.
MHP Grup Başkan Vekili Oktay Vural, Bilecik'in Bozüyük ilçesinde esnaf ziyaretinde bulundu. Daha sonra ilçe binasında bir basın açıklaması yapan Vural, 'Bunlar koltuklarına yapışmışlar, çivilenmişler. Koltuklarını bırakmamak için her türlü numarayı yapıyorlar. Ankara'da maalesef Türkiye'yi yönetemeyen bir hükümet var. Yönetemeyen hükümetin başı da muhalefete çatmaktan başka bir iş yapmıyor. İşi gücü muhalefete çatmak, çamur atmak. Bu çamur bize bulaşmaz. Türkiye uçuyormuş, Türkiye uçtuğu için de terör artıyormuş. Bu mantık Aristo mantığı mıdır nedir bilmiyorum ama Türkiye kan ve can, iş ve aş kaybediyor. Bu durumda da millet kaybediyor ama bunların kaybettiği bir şey yok' ifadelerini kullandı.
Kendilerinin bitirdiği terörün tekrar hortladığını iddia eden Vural, '2002 yılında terör sıfırlanmış, terör örgütü darmadağın edilmiş, yönetim kadrosu bitirilmiş, İmralı'daki odasına giden yolu bile bulamayacak duruma düşürülmüşken, bugün İmralı'daki Türkiye'ye yol haritası sunabiliyor. Bitirilmiş bir terör örgütü, bugün politik bir güç olarak Türkiye'ye dayatmalarda bulanabiliyor. Bu tablo bu hükümetin eseridir. Mesele şehit sayısı, istatistiki bir mesele değildir, terörle mücadeledir. Herkes şunu iyi anlamalı: 2002 yılında yok edilmiş bir terör örgütü varken, bugün uluslararası desteğe kavuşturulmuş ve Türkiye'nin her yerinde eylem yapan, Türkiye'de alan hakimiyetini sağlamış ve Türkiye'ye 'açılım' adı altında politik çözümler teklif edebilen bir terör örgütü var. Ne hazindir ki, Türkiye'yi, 'PKK muhatap alınmalıdır' diyenlerin yazı yazdığı, televizyonlarda program yaptığı bir ülke haline dönüştürdüler' diyerek terör örgütüne destek verenlere tepki gösterdi.

'HABUR'A DA, TERÖRE DE HAYIR'
Habur'da vatandaşların bu tablo karşısında tepkisini dile getirdiğini vurgulayan Vural, 'Şimdi terör örgütü, döktüğü kanla Türkiye'ye kendisinin muhatap alınmasını, PKK'nın affedilmesini, siyasi taleplerinin kabul edilmesini dayatıyor. Türkiye'nin geldiği nokta budur' dedi.
Bugün parlamentoda yasa dışı toplantı ve gösterilerin teşvik edildiğini öne süren Vural sözlerini şöyle sürdürdü:
'Taş atan çocuklar adı altında düzenleme yapıyorlar. Çocukların arkasında sinsi düşüncelerini pazarlıyorlar. Gösterilerde mukavemet yapanlara karşı ağırlaştırıcı olan suçun cezasını azaltıyorlar. Bugün Türkiye'de terörle mücadele değil, teröristin rahatça hareket edebilmesi için her türlü imkanı sergiliyorlar. 2002 yılında OHAL'siz bir Türkiye bıraktık. Bugün ise Türkiye PKK'nın OHAL'ine teslim edilmiştir.'
'Bunlar nereden cesaret alıp da, 'Çocuklarınızı askere göndermeyin' diyor?' diye soran MHP Grup Başkan Vekili Oktay Vural, 'Reşadiye'de saldırı olduğu zaman, 'PKK yapmamıştır, güvenlik güçleri yapmıştır' diye gösteriyorsanız adamlar cesaret bulup, 'Çocuklarınızı askere göndermeyin' derler. Askerlik vatan borcudur; bu coğrafyayı vatan bilen herkes askerlik yapmıştır. Çanakkale'de de, Kurtuluş Savaşı'nda da yapmıştır. Bu, en çok Doğulu ve Güneydoğulu insanlarımıza hakarettir. Onlar da bu savaşlarda şehit vermişlerdir. Bundan sonra Türk milleti AK Parti iktidarına kanmayacaktır. Biz Milliyetçi Hareket Partisi olarak tek başımıza iktidarı hedefliyoruz' ifadelerini kullandı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com