Hac niyetine köyüne köprü yaptırdı!

Hac niyetine köyüne köprü yaptırdı!
Emine Koçyiğit, kutsal topraklar için ayırdığı 17 bin TL ile köyüne betonarme köprü yaptırdı, hemşerilerinin hayır duasını aldı..

Kütahya Simav'a bağlı Ortaca köyünde yaşayan 65 yaşındaki Emine Koçyiğit, iki yıl önce kutsal topraklara giderek hac farizasını yerine getirdi. Bu sene de geçen yıl ölen eşi Ahmet Koçyiğit adına hacca gitmek istedi. Diyanet İşleri Başkanlığı SSK emeklisi Emine Koçyiğit'e ikinci kez hac için onay vermedi.
Hac için onay alamayan 3 çocuk annesi 5 torun sahibi Emine Koçyiğit, kutsal topraklar için ayırdığı 17 bin TL ile köyüne betonarme köprü yaptırdı, hemşerilerinin hayır duasını aldı. Köy Muhtarı Orhan Duman, hayırsever Emine Koçyiğit tarafından Martlı Çayı üzerine yaptırılan 5 metre genişliğinde 5 metre uzunluğundaki betonarme köprü sayesinde köylünün Martlı Yaylasındaki arazilerine gidip gelmek için kullandığı eski tahta köprüden kurtulduğunu ve ulaşımda büyük bir rahatlama sağladığını vurguladı. Ortaca köyü halkı adına hayırsever Emine Koçyiğit'e teşekkür ettiğini ifade eden muhtar Orhan Duman,” Emine teyze, tahta köprü yerine betonarme köprü yaparak köylünün takdirini kazandı. Allah katında da sevapların en büyüğünü kazanması için 5 vakit namazlarımızda kendisine dua ediyoruz. Allah kendisinden razı olsun. Yaz kış suyun eksik olmadığı Martlı Çayı üzerindeki tahta köprüden korkarak geçiyorduk. Şimdi ulaşımda rahatladık. Korkusuzca üzerinden geçip arazilerimize gidip gelebiliyoruz” diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com