Hacettepe'ye tepki yağıyor!

Hacettepe'ye tepki yağıyor!
Ankara'da Hacettepe Üniversitesi'nde çift kol, çift bacak nakli yapılan Şevket Çavdar saat 19.20'de hayatını kaybetti

Hacettepe Üniversitesi (HÜ), iki kol ve iki bacak nakli yapılan Şevket Çavdar'ın yaşamını yitirdiğini bildirdi.

Üniversiteden yapılan yazılı açıklamada, 24 Şubat'ta sabah saatlerinde kol ve bacak nakli yapılan Çavdar'ın nakil sürecine ilişkin bilgilere yer verildi. Açıklamada, şunlar kaydedildi:

Hastamızda gelişen metabolik dengesizlik maalesef hastamızın yaşamını ciddi düzeyde etkileyecek duruma gelmiş, alınan tüm önlemler ve uygulanan yoğun tedavi yaklaşımlarına rağmen hastamız 27.02.2012 tarihinde saat 19.20'de kaybedilmiştir. Yaklaşık 90 saate varan süreyle 200'e yakın doktor ve sağlık personelinin insanüstü bir çaba göstermesine karşın hastamızı kaybetmenin derin üzüntüsünü duymaktayız.

Bu süreçte, hastamıza dokularını bağışlayan verici ailesine minnettarlığımızı bildirirken, kan bağışlarıyla destek veren halkımıza ve bu zorlu süreçte yanımızda olan Sağlık Bakanlığı'na müteşekkiriz. Hastamıza Allah'tan rahmet, yakınlarına sabır ve baş sağlığı diliyoruz
.”

Açıklamada ayrıca yüz nakli gerçekleştirilen Cengiz Gül'ün sorunsuz olarak izlenmeye devam ettiği bildirildi.

TWITTER'DE TEPKİ YAĞDI

Bu gelişmeye twitter'da da yoğun ilgi vardı. Birbiri ardına tweet atan kullanıcılar, hastane yönetimini topa tuttu. İşte onlardan bazıları:

* Tıptaki nakil haberlerini henüz süreç tamamlanmadan medyaya yayarsanız, olumsuz sonuçlarında umutsuzluk daha da büyür. (Tarık Tufan)

* Hacettepenin herkes nakil yapıyor bizde yapalım bağri artisliği sonucunda cahilce yaşamını yitirdi!mekanı cennet olsun... (Şevket Çavdar)

‏* Yemin ederim şu nakil hastasının ölümü "pisi pisine" ölüm, yemin ederim... İnsan hayatıyla şov yapmak gibi bir şey... (Sinan Yuce)

* Medyatik nakil mevzusunda da olan gariban şevket'e mi oldu şimdi? bu nasıl iş. (M. Emir Eren)

* Şevket çavdar ölmüş.basının karşısına nakil ameliyatından sonra geçtikleri gibi tam kadro geçip hesap verecekler mi acaba? (Sadi Celil Cengiz)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com