Hacivat Ve Karagöz Optimum'da

Hacivat Ve Karagöz Optimum'da
Optimum Outlet Adana AVM’de, Ramazan birbirinden eğlenceli ve izleyenleri zaman tüneline götüren etkinliklerle geçiyor

Optimum Outlet Adana AVM’de, Ramazan birbirinden eğlenceli ve izleyenleri zaman tüneline götüren etkinliklerle geçiyor. Optimum, Ramazan etkinlikleri kapsamında, Karagöz ve Hacivat’ı da sevenleriyle buluşturdu.
Kökü Orta Asya’ya kadar dayanan, Osmanlıya gelişi 16. yüzyılı bulan Hacivat ve Karagöz Optimum Outlet Adana AVM’de hem küçükleri hem büyükleri eğlendirdi. Türk gölge oyununun tek temsilcisi olarak kabul edilen Hacivat ve Karagözü başarılı bir şekilde canlandıran Hamur Organizasyon ekibi izleyicilerden alkış aldı.
Optimum’da Ramazanla birlikte başlayan etkinliklerde, Fasıl ekibi, Meddah ve Orta Oyunu, İstanbul Hanımefendisi ve Beyefendisi, Kavuklu ve Pişekâr, Kanuni Sultan Süleyman, Hürrem Sultan, Nasrettin Hoca, Arap Bacı, Hacivat-Karagöz, Tuzsuz Deli Bekir, Kanlı Nigar, İbiş, Aşuk ve Maşuk ile Hüsmen Dayı, izleyenleri yıllar öncesine götürüyor.
Optimum’da sahne programları da geçmişin kapılarını aralıyor. Orta oyunları, Skeçler, Gösteriler, Karagöz ve Hacivat, İllüzyon, Jonglör, Poi Ateş Show, Meddah, Neyzen, Semah Gösterisi, Kanto ve Düet ile hem büyükler hem küçükler eğleniyor. Animasyon ekipleri, AVM’yi karış karış gezerek, eğlence kaynağı olurken, Yiyecek Meydanı’nda da Ramazan Mönüleri farklı damak tatlarına hitap ediyor.

Kaynak: İHA

Etiketler:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com