Hacker savaşları başladı

Hacker savaşları başladı
Bir grup hacker İsveç'in önemli kurumlarının internet sayfalarını hackledi, bunun üzerine isveçli hackerlar karşı atağa geçti.
Anonymous adı verilen hacker grubuİsveç'in önemli kurumlarının internet sayfalarına saldırdı. 
 
Perşembe günü You Tube'de yaptıkları anons ile, cuma günü saat 14.30'dan itibaren önemli İsveç sayfalarını hackleyeceklerini bildiren Anonymous grubu, yapacakları eylemin bugüne kadar yapılmış en büyük eylem olacağını bildirdi. 
 
Bilgisayar korsanları, İsveç Hükümeti, İsveç Gizli Servisi, güvenlik kuruluşları, savcılıklar, merkez bankası, meclis, mahkemeler gibi bir çok resmi kurumun aralarında bulunduğu 16 sayfayı hackledi. Hackerlerin saldırısı ile, İsveç'te hayat büyük ölçüde felce uğradı. 

İsveçlilerden oluşan ve kendilerine Gerçek Anonymous adı veren bir başka hacker grubu ise, isimlerinin başkaları tarafından kullanıldığını öne sürerek ve eylemci hackerlerin Çocuksu Anonymouslar olduğunu söyleyerek, resmi kurumları hackerleyen grubu ortaya çıkarmak için harekete geçtiğini bildirdi. İsveçli karşı grup, bilgisayar korsanlarını tek tek tesbit ederek kimliklerini açıklayacaklarını bildirdi.

Uluslararası Güvenlik İşbirliği Kuruluşu Cert-se lideri Anders Hansson, eylemin çok büyük olduğunu ve resmi kurumların çalışmalarını felce uğrattıığını belirterek "Eylem, özel bilgisayarları kamuya ait bir çok kuruluşun internet sayfalarına yönlendirmek şeklinde yapıldı. Şimdi haklenen siteler istenmeyen trafiği yok etmeye çalışıyorlar“dedi. 

Hackerlerin eylemi ile sitelerin milyonlarca soru yağmuruna tutulduğu ve normal resmi işlemlerin yapılamadığı bildirildi. Anonymous adı verilen Hackerler bu yıl Danimarka'da sendikalara yönelik benzeri eylemlerde bulunmuşlardı. 
 
Hakerlenin hacklediği önemli devlet siteleri:
 
www.svea.se (nere)
www.polisen.se
www.socialstyrelsen.se
www.myndigheterna.se (nere)
www.forsvarsmakten.se
www.antipiratbyran.se (åter uppe efter ett stopp)
www.domstol.se (åter uppe efter ett stopp)
www.fra.se
www.sverige.se (nere)
www.sweden.se (nere)
www.kriminalvarden.se
www.riksbank.se (åter uppe efter ett stopp)
www.riksdagen.se
www.regeringen.se
www.sweden.gov.se (nere)
www.sakerhetspolisen.se (nere)
www.säpo.se (nere)
www.securityservice.se (nere)
www.åklagare.se (nere)

(EAK)
 
Etiketler: , , ,
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com