Hackerlerdan PKK'ya karşı savaş

Hackerlerdan PKK'ya karşı savaş
Kendilerine Atatürk’ün "Ne Mutlu Türküm Diyene" sözünün ilk harflerinden oluşan 'NMTD Tim' adını veren Türk hacker grubu, Hatay'da 3 askerin şehit edilmesi anısına, terör örgütü PKK'ya ait ve örgüte yakın oldukları iddia edilen internet sitelerine 30 gün
Hatay İl Jandarma Komutanlığı İstihbarat Şube Müdürü Binbaşı Erhan Dikmen, Jandarma Üsteğmen Aytaç Kaya ve Jandarma Teğmen Ahmet Tarım'ın Amanos Dağları'nda PKK'lı teröristlerin saldırısında şehit olmaları ardından Türk hacker grubu, 3 şehit anısına 30 gün süreyle PKK'nın internet sitlerine aralıksız olarak siber saldırı düzenleyeceğini, kendi sitelerinden duyurdu.

Hacker’ler, siber saldırılarda PKK terör örgütü ve örgüte yakın oldukları tespit edilen internet sitelerinin hedef seçildiğini belirtti. 2 gün içerisinde yaklaşık 500 internet sitesine saldırı düzenlediği öne sürülürken örgütle bağlantıları olduğunu tespit ettikleri kişilerin mail hesapları, kimlik bilgileri ve bir çok dilekçenin ellerine geçtiğini, bunların güvenlik birimlerine iletildiğini iddia etti. (SNK)
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com