“Haçlı Ordusunun Oyunlarına Gelmeyelim”

“Haçlı Ordusunun Oyunlarına Gelmeyelim”
DSP Kütahya Kadın Kolları Başkanı İclal Nimsi 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ile ilgili yaptığı açıklamada;”Haçlı ordusunun oyunlarına gelmeyelim”dedi.

DSP Kütahya Kadın Kolları Başkanı İclal Nimsi 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ile ilgili yaptığı açıklamada;”Haçlı ordusunun oyunlarına gelmeyelim”dedi.
Kütahya DSP Kadın Kolları Başkanı İclal Nimsi konuşmasında şu konulara değinerek çarpıcı açıklamalarda bulundu:
“Bugünün anlamı çok büyük. Yurdumuzun,birtakım çıkarlar uğruna satılmasına göz yummayan büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ün halkı uyanışa çağırdığı gün bugün.
Savaşlarda, vatanı için, gözünü kırpmadan ölüme gidenlerin, özellikle gencecik bedenlerin rahat uyuyabilmeleri için bu memlekete sahip çıkmamız gerektiğini bir kez daha hatırlatan bir gün, bugün. Gençlerimizin 'Kurtuluş Savaşı'nı anlayabilmeleri için nedenlerini de çok iyi bilmeleri gerekir. Atamızın 'Gençliğe Hitabını' okuyup, cümle cümle üzerinde durmaları, verilmek istenen mesajı çok iyi algılamaları gerekir. Atatürk'e inanan herkesin mücadelesi bu vatan içindi. Türkiye'de, doğudan batıya, kuzeyden güneye bütün insanlar, dışarıdan gelen tehlikenin farkına varmışlar ve düşmana karşı birlikte savaşmışlardır. Günümüzde ise gelen tehlike yine büyüktür. Haçlı Ordusu ruhu tekrar canlanmış; ama bu sefer top tüfek değil, insanlar arasına nifak sokarak, biyolojik savaşla ya da para gücüyle Türkiye'yi ele geçirmeye çalışmaktadırlar. Türkiye'de yaşayan herkes bunu anlamalı ve kimse oyuna gelmemeli. Bugün yüzümüze gülenler, yarın memleketi ele geçirdiklerinde hiçbirimizi tanımayacaklardır. Yıllardır boğazlardan tutun da, yurdumuzun her karışında gözü olanlar, bizi yok etmek için her türlü oyunu denemektedirler. Gençler, yarınlarımızın ümidi gençler, işsiz, parasız, perişan durumdadırlar; ama onların bu hale gelmesine neden olan güçler, vatan söz konusu olduğunda hepsinin birer cengaver olacağını hesaba katmamaktadırlar. Bir zamanlar maşanın ucuna takıp, birbirine düşürtüp öldürttükleri gençlerin aynı oyuna gelmeyeceğini anlayınca, bölmek için başka yollar arayanlar kendi hırs denizlerinde boğulacaklardır. Kurtuluş Savaşının başlangıcı olan bugünü gençlere emanet eden Mustafa Kemal Atatürk, her konuşmasında onlara olan güvenini dile getirmiştir. Bu nedenle, onlara seslenirken kullandığı cümlelerin üzerinde durup düşünmeli gençlerimiz mutlaka. Cumhuriyetin daim olabilmesi için kendilerine büyük görevler düştüğünü o zaman daha iyi anlayacaklardır. “Her şeye rağmen muhakkak bir ışığa doğru yürümekteyiz. Ben de bu imanı yaşatan kuvvet, yalnız aziz memleket ve milletimin hakkındaki sonsuz sevgim değil, bugünün karanlıkları, ahlâksızlıkları, şarlatanlıkları içinde sırf vatan ve hakikat aşkıyla ışık serpmeye ve aramaya çalışan bir gençlik görmemdir” Diyen Kemal Atatürk, gençliğe ne kadar güvendiğini bu sözleriyle açıklamıştır. Milletin bağrında temiz bir nesil yetişiyor cümlesi onun bu vatanı çıkarları için asla düşmana peşkeş çekmeyecek gençlere inandığının göstergesidir. Cumhuriyetin yükselmesi ve devamı için okuyan, düşünen, bilinçli gençlere ihtiyacımız var. Biz, gençlerimize güveniyoruz ve ne pahasına olursa olsun bu vatanın, devletin geleceği, bütünlüğü için mücadele vereceklerini de biliyoruz. Türk Milleti bilir ki, sınırlarımız Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının çizdiği yerden geçer. Bu sınırları korumak için göğsümüzü daima siper edeceğiz.Kimseye verilecek bir karış toprağımız yoktur.” şeklinde iddialı açıklamalarda bulunarak Kütahyalılara çeşitli mesajlar verdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com