Hafta sonu hava durumu nasıl olacak?

Hafta sonu hava durumu nasıl olacak?
Meteoroloji hafta sonu beklenen hava sıcaklık tahminlerini yaptı
Yağış belirli bölgelerde yüzünü gösterse de sıcaklık artıyor. İşte yurtta hava durumu...
 
Marmara, Ege, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz, Orta Karadeniz'in iç kesimleri ile Isparta, Burdur ve Antalya'nın batı çevrelerinin aralıklı hafif yağmur ve sağanak, Kıyı Ege'nin güney kesimlerinin gök gürültülü sağanak yağışlı, Sivas çevrelerinin ise sabah ilk saatlerde kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis bekleniyor.
 
HAVA SICAKLIĞI: İç ve doğu bölgelerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişikliğin olmayacağı tahmin ediliyor.
 
RÜZGAR: Genellikle güneyli yönlerden hafif arasıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.
 
BÖLGELERİMİZDE HAVA 
 
MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, güney ve batısı ile gece saatlerinde İstanbul ve Kocaeli çevrelerinin aralıklı hafif yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. 
 
EGE: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak, güney kıyılarının gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. 
 
AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Isparta, Burdur ve Antalya'nın batı kesimlerinin aralıklı hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. 
 
İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, Eskişehir ile zamanla kuzeybatı kesimlerinin kısa süreli olmak üzere hafif yağmur ve sağanak yağışlı, Sivas çevrelerinin ise sabah ilk saatlerde kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. 
 
BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı hafif yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. 
 
ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı, iç kesimlerinin çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren Samsun, Çorum, Amasya ve Tokat çevrelerinin hafif yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis bekleniyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde yüksek kar örtüsü nedeni ile yaşanabilecek muhtemel çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir. 
 
DOĞU ANADOLU: Parçalı, kuzey ve batısının çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde doğusunda kuvvetli olmak üzere bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis bekleniyor. Bölgenin kuzey ve doğu kesimlerinde yüksek kar örtüsü nedeni ile yaşanabilecek muhtemel çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir. 
 
GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı, batısının çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.  Parçalı, batısının çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. (AAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com