Hafta sonu hava nasıl olacak?

Hafta sonu hava nasıl olacak?
Yapılan son değerlendirmelere göre; havalar...

 Sabah saatlerinde Bartın, Kastamonu'nun kıyı kesimleri ile Sinop çevreleri, öğle saatlerinden itibaren Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz ile Erzurum'un kuzey çevreleri, Ardahan ve Sinop çevrelerinin yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.
 
Yağışların kıyılarda yağmur, Gümüşhane ve Bayburt'un yüksekleri ile Artvin ve Ardahan çevrelerinde kar şeklinde olması bekleniyor. Bu sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor.
 
HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik beklenmiyor, batı kesimlerde mevsim normalleri civarında, doğu bölgelerde mevsim normallerinin altında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzeyli, Doğu Karadeniz ile zamanla Marmara'da güney ve güneydoğu yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette esecek.

BÖLGELERİMİZDE HAVA
 
MARMARA: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde Trakya ile bölgenin doğusunda yer yer buzlanma ve don olayı ile birlikte sis bekleniyor.
 
EGE: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis bekleniyor.
 
AKDENİZ: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer hafif sis bekleniyor.
 
İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla kuzey kesimlerinin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Sinop ile sabah saatlerinde Kastamonu'nun kıyı kesimleri ve Bartın çevrelerinin hafif yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis bekleniyor.
 
ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Orta Karadeniz Kıyıları ile Doğu Karadeniz'in aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kıyılarda yağmur, iç kesimlerin yükseklerinde kar şeklinde olması bekleniyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis bekleniyor.
 
DOĞU ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu, zamanla kuzeyi parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Ardahan ile Erzurum'un kuzey çevrelerinin aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Doğusunda kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı bekleniyor.
 
GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde yer yer buzlanma ve don olayı bekleniyor.(SYK)

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com