Hafta sonunda hava sıcaklığı artacak

Hafta sonunda hava sıcaklığı artacak
Hava sıcaklığının, hafta sonunda, tüm yurtta artacağı, mevsim normallerinin 4-8 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

Okullar sömestr tatilinde. Bugün haftanın son günü. Plan yapmanın tam sırası ve havası. Hava sıcaklığı, hafta sonunda, tüm yurtta artarak, mevsim normallerinin 4-8 derece üzerinde seyredecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, dün Balkanlar üzerinden gelen ve halen iç ve doğu bölgelerde görülen yağışlı havanın etkisini kaybederek, yarın yurdu terk etmesi bekleniyor. 

Tahminlere göre, yarın Doğu Karadeniz'in, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun doğusuyla Güney Ege kıyıları yağışlı, diğer bölgeler ise parçalı ve az bulutlu geçecek. Yağışlar Doğu Anadolu'nun doğusunda kar, diğer yerlerde hafif yağmur şeklinde olacak.

Pazar günü de güney Ege ve Akdeniz kıyı kesimiyle Edirne ve Kırklareli çevreleri yağmurlu, diğer yerler parçalı ve az bulutlu geçecek.

Hava sıcaklığı, hafta sonunda yurdun kuzey ve iç bölgelerinde hissedilir derecede olmak üzere tüm yurtta artacak ve mevsim normallerinin 4-8 derece üzerinde seyredecek.

Mevsim normalleri üzerindeki hava sıcaklığı, önümüzdeki hafta boyunca da yurt genelinde etkisini sürdürmeye devam edecek.

Rüzgar, hafta sonunda, yurdun iç kesimlerinde orta kuvvette, batı bölgelerde de kuvvetli olarak esecek.(SNK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com