Haftasonu sıcaklıklar artıyor!

Haftasonu sıcaklıklar artıyor!
Soğuk ve yağışlı hava haftasonu gidiyor. Tüm yurtta sıcaklıklar 5-6 derece artacağı tahmin ediliyor.

Türkiye genelinde görülen soğuk ve yağışlı hava, 2 Mart Cuma gününe kadar etkisini sürdürecek.

KAR VE YAĞIŞ UYARISI
AA muhabirinin Meteoroloji Genel Müdürlüğünden aldığı bilgiye göre, bugün Marmara Bölgesi'nin batısı ile Kıyı Ege dışında tüm yurt yağışlı geçecek. Yağışlar, Akdeniz kıyıları, Doğu Karadeniz'in kıyı kesimi ve Güneydoğu Anadolu'da yağmur, yağış alan diğer tüm yerlerde ise kar şeklinde olacak.

Tahminlere göre, özellikle bugünkü kar yağışları, Orta Karadeniz, İç Anadolu'nun doğusu ve Doğu Anadolu Bölgesi'nde kuvvetli olacak. Bu nedenle Karadeniz ile Doğu Anadolu Bölgesi'nde çığ düşme tehlikesi olduğundan vatandaşlardan ve ilgililerden dikkatli olmaları istendi.

HAFTASONU SICAKLIKLAR ARTIYOR
Bugün iç bölgelerde rüzgarların kuzey, doğu bölgelerinde ise güneybatı yönlerden kuvvetli esmesi beklendiğinden kar yağışı ve yerde bulunan kar örtüsü nedeniyle tipi oluşabileceğinden özellikle karayollarındaki sürücülerin dikkatli olması gerektiği vurgulandı.

Soğuk ve yağışlı havanın 2 Mart Cuma gününe kadar etkili olmaya devam edeceği, hafta sonundan itibaren hava sıcaklıklarının batı bölgelerden başlayarak, zamanla tüm yurtta 5-6 derece artacağı tahmin ediliyor.

BAŞKENTTE SON DURUM
Ankara'da devam eden kar yağışının öğle saatlerinden sonra etkisini azaltması, akşam saatlerinden itibaren de kaybetmesi bekleniyor.

Kar kalınlığının kent merkezinde 20 santimetre olarak ölçüldüğü başkentte, hava sıcaklığının gün içinde en düşük eksi 2, gece saatlerinde ise eksi 9 dereceye kadar düşeceği öngörülüyor.(SYK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com