Hagi iş başında

Hagi iş başında
Transfer döneminin başlamasıyla birlikte ilk hamlesi merakla beklenen Galatasaray'da sessizlik hakim. Ancak Rumen basını, sarı kırmızılılarla adı en fazla anılan isimlerden Christian Chivu için, Galatasaray'ın eski futbolcularından Hagi'nin mesai harcadığ
Transfer döneminin başlamasıyla birlikte ilk hamlesi merakla beklenen Galatasaray'da sessizlik hakim. Ancak Rumen basını, sarı kırmızılılarla adı en fazla anılan isimlerden Christian Chivu için, Galatasaray'ın eski futbolcularından Hagi'nin mesai harcadığını yazıyor...
Galatasaray'da teknik direktör Fatih Terim'in listesindeki isimlerden Chivu'nun durumu belirsizliğini koruyor.

Sarı-kırmızılılar Rumen oyuncu ile imza aşamasına kadar geldi. Ancak bu transferin önündeki tek engel Chİvu'nun yaşı. Terim, Chİvu'nun özelliklerini taşıyan genç oyuncu alternatiflerini değerlendiriyor. Eğer, sarı-kırmızılılar daha genç bir oyuncu ile anlaşamazsa Inter'den kopan Chİvu'ya imza attıracak.
Hagi iş başında
 
Rumen basının en önemli gündemi de Chİvu'nun İstanbul'u tercih edip etmeyeceği... Gazeteler, bu transferle alakalı olarak Hagi'nin Galatasaray ile vatandaşı arasında köprü görevi gördüğünü yazdı. 
 
Rumen basını, Chivu için Terim'e olumlu bir rapor sunan Hagi'nin bu defa ınterli futbolcu ile ikna turlarında olduğunu dile getirdi.
Hagi'nin Chivu'ya, "31 yaşında futbolcu olarak kendini önemli hissetmen gerekiyor ve bu durum artık ınter'de mümkün değil. Fatih Terim ile konuştum ve Galatasaray'ın Chivu gibi bir savunmacıya kesinlikle ihtiyacı var. İki taraf için de çok olumlu bir transfer olacaktır" şeklindeki sözlerini sayfalarına taşıdı.
 
Rumen basını da Chivu'nun Türkiye’ye gitmesinden yana. Rumen gazeteleri Galatasaray'ın daha önce ülkenin yetiştirdiği en büyük iki yetenek olan Hagi ve Popescu'ya hakettikleri kontratları çekinmeden verdiğini dile getirirken, Chivu için de benzer durumun söz konusu olduğunu savundu.
 
Inter'deki yıllık kazancında İtalyan kulübü tarafından ciddi indirim istenen Chivu, önümüzdeki sezondan itibaren de düzenli bir şekilde ilk 11'de oynama ihtimali düşük olarak gösteriliyor. Yer alan haberlerde, Chivu'nun, sadece kendi kariyeri için değil, aynı zamanda ailesi için de Galatasaray transferini gerçekleştirmesinin en mantıklı seçim olduğu vurgulanıyor. (EAK)

Ntvspor.net
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com