Hagi'nin Sırrı Ne?

Hagi'nin Sırrı Ne?
Karpatların Maradonası Hagi, Galatasaray'ı iki günde derbiye nasıl motive etti?..

Karpatların Maradonası, perşembe imza atıp 3 saatlik idmanla Cim Bom'un Kadıköy fobisini yenmesini sağladı. İmparator, Tugay ile birlikte beraberliğe rağmen adeta F.Bahçe'yi yenmişçesine övgüler aldı

GALATASARAY'DA F.Bahçe beraberliği bir galibiyet gibi kutlanırken 2 günde takımı Tugay Kerimoğlu ile birlikte ayağa kaldıran Gheorghe Hagi, otoriteler tarafından göklere çıkartıldı. 0-0'lık zaferin mimarı olarak görülen Rumen teknik adam, perşembe imza atıp 2 günde takıma 3 saat idman yaptırdı. Futbolcu iken 5 gol attığı F.Bahçe'yi, teknik adamken de 2005'te 5-1 yenen Hagi, 2 gün boyunca oyuncularını bire bir terapiye alırken 0-0'lık skorla adeta kazanmışçasına övgüler aldı.

TUGAY'I SAKIN ATLAMAYIN
HAGİ sayesinde G.Saray, Kadıköy fobisini yenerken taraftarlar da Rumen teknik adam için 'Superman' yakıştırması yaptı. Karpatların Maradonası teknik adam olarak 6 derbide sadece 2 kez kaybederken 3 galibiyet aldı. Hagi'nin F.Bahçe karşısında 2 galibiyeti, 1 beraberliği ve 1 yenilgisi bulunuyor. Son Kadıköy beraberliğinde ise Hagi kadar Tugay Kerimoğlu'nun da hakkını vermek gerekiyor. Rijkaard'dan sonra takımı 2 gün de Tugay'ın hazırlaması dikkat çekerken motivasyon konuşmalarında yerli isim olarak ön planda olduğu görüşü hakim.

HAGİ İÇİN NE DEDİLER?

Mustafa Denizli:
Hagi hoca cin gibi. Takımla iletişimi, Tugay'ın görüntüleri, bunların hepsi bir ciddiyet. Aradan geçen 5 yıl Hagi'ye büyük tecrübeler kazandırmış.

Şansal Büyüka:
Hagi takımı harika motive etmiş. 2 günde bu takımın fiziğine kimyasına birşey yapamazdı ama moral olarak sahaya sürdüğü takım olarak ortada iyi bir Galatasaray vardı.

Rıdvan Dilmen:
Hagi takıma güven duyduğunu gösterdi, bu da takımı ateşledi. Elano ve Cana'yı oynatıp maksimum şekilde yararlandı.

Mehmet Demirkol:
G.Saray için A.Gücü maçından bu yana değişen sadece maçın adı. Rijkaard gitti, Hagi geldi. Bu çok etkili mi? Rijkaard başarısızdı. G.Saray'da umuyorum her şey Rijkaard'la alakalıdır.

Marcus Merk:
Hagi'nin sakinliği ve kendisini oyuncularına iyi yansıtması futbolda önemli oldu. 2 gün içerisinde takıma ne istediğini çok güzel iletmiş. Galatasaraylı oyuncular futbol oynamaktan zevk aldılar. Hagi'nin başardığı şey bu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com