"Hain değilim"

"Hain değilim"
Eski Suriye Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Cihad Makdisi, ''Siyaset ve diplomasiye yer bırakmayan şiddet ve kutuplaşma nedeniyle Suriye'yi terk ettim'' dedi.
Aralık 2012'de Suriye'den ayrılan ve hangi ülkeye gittiği kesin olarak bilinmeyen eski sözcü Makdisi, yaptığı yazılı açıklamada, ülkesindeki kutuplaşmanın 'yıkıcı' bir seviyeye çıktığını ve Suriye'de daha fazla kalamadığını kaydetti. Makdisi açıklamasında şunları kaydetti:
 
''Bildiğim sırlar yok, bir sözcü olarak bildiklerim herhangi bir Suriyelinin bildikleriyle eşit. Ülkeden kendi kararımla görevimi bırakıp ayrılmam, akil insanlara bir mesaj verme amaçlıydı. Çünkü savaşan taraflar akan kandan dolayı hiçbir şeyi duyamıyor. Sokaktaki halk hareketi meşru talepleriyle kalpleri çelmiştir, çünkü kalp zayıfı ve haklının tarafını tutar, ancak akıl karışıklığı devam etmekte, bunu anlayan anlıyor, konuyu uzatmak istemiyorum''
 
Ülkesinden ayrıldıktan sonra Avrupa veya ABD'ye gittiği iddialarını yalanlayan Makdisi, Suriye halkına ayrım gözetmeksizin insani açıdan yardım eden onurlu kardeşleriyle birlikte olduğunu belirtti.
 
Halkın 2 yıl önce meşru taleplerle sokağa çıktığını vurgulayan Makdisi, ''Ülkeden ayrılmak hainlikle suçlanmanızı sağlayabilir, insani olarak saygı gösterdiğim insanlar beni hain ilan etti'' ifadesini kullandı.
 
Suriye'den ayrıldıktan sonra ilk kez açıklama yapan Makdisi, rejimin 65 bin şehidi görmezden gelerek insanları vatan hainliğiyle suçlamasına da tepki gösterdi.
 
Suriye'yi terk ettikten sonra, Esad rejimi tarafından ''Resmi söylemin dışına çıktığı'' gerekçesiyle görevinden alındığı belirtilen Makdisi'nin 3 Aralık 2012'de, Beyrut Havalimanı'ndan Londra'ya hareket ettiği iddia edilmişti.  (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com