Hain saldırı güvenlik kamerasında / VİDEO

Hain saldırı güvenlik kamerasında / VİDEO
Biri polis diğeri asker 2 güvenlik gücünün şehit olduğu, 4 sivilin de yaşamını yitirdiği saldırının güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı...

Hakkari'nin Şemdinli İlçesi'nde biri polis diğeri asker 2 güvenlik gücünün şehit olduğu, 4 sivilin de yaşamını yitirdiği terörist saldırısının güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı.

VİDEO İÇİN TIKLAYIN

Hakkâri'nin Şemdinli ilçesinde 11 Eylül akşamı, PKK'lı teröristler İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Jandarma Komutanlığı ile hemen yanlarında düğünlerin yapıldığı Dağ Komando Taburu ve Personel Lojmanları'na, uzun namlulu silahlar ve roketatarlarla aynı anda ateşe başlayıp saldırdı.

Güvenlik güçlerinin anında karşılık vermesiyle başlayan çatışmada, ilçe merkezi savaş alanına döndü. İlçe Emniyet Müdürlüğü ve 100 metre yakınındaki İlçe Jandarma Komutanlığı'na roketatarlarla saldıran teröristlerle güvenlik güçleri arasındaki çatışma burada yoğunlaşırken, Şemdinli Belediyesi bahçesi ile kapalı halı sahada yapılan düğünlerde müzik eşliğinde eğlenenler kendilerini bir anda can pazarında buldu. Belediye bahçesinde yapılan ve ilçedeki bir esnafın düğününde davetliler arasına sızan PKK'lı teröristlerin, buradan da güvenlik güçlerine ateş açması üzerine davetliler hemen bölgeyi terk etti.

DÜĞÜNDE CAN PAZARI

PKK'lı teröristlerin saldırdığı yerlerden ilçe girişindeki Polis Kontrol Noktası bitişiğinde bulunan, o sırada Özlem ve Ziya Kaplan çiftinin düğününün yapıldığı kapalı halı sahadakiler de bir anda ateş altında kaldı. Atama bekleyen Beden Eğitimi öğretmeni damat Ziya ile hemşire olan gelin Özlem Kaplan çifti ile 200 davetli kendilerini bir anda can pazarında buldu. Herkes kaçışırken gelin daha güvenli yere götürülmeye çalışıldı, bir çok davetli çocuklarını kucaklarına alıp bir köşeye sığınmaya çalıştı, birçok kişi de kurşunlara hedef olmamak için yüzükoyun yere uzandı. Silah sesleri susmayınca salondakiler daha güvenli olan büfenin bulunduğu bölüme balık istifi gibi yığılıp uzun süre beklemek zorunda kaldı.

Çatışmada, polis memuru Mustafa Eyüp Darendelioğlu ile jandarma er Serkan Duman şehit düştü. Ateş altında kalan ilçe halkından 4 kişi de yaşamını yitirdi, PKK baskınında 6 asker ile 6 vatandaş da yaralandı.

GÜVENLİK KAMERASINDA

Yaşanan dehşet anları da an be an Cumhuriyet İlköğretim Okulu bahçesine bakan güvenlik kamerasına yansıdı. Belediye binası önünde düğün de devam ederken, 3-4 PKK'lı okul bahçesine sızıyor. Çevreyi kontrol eden PKK'lılar, neredeyse Emniyet Müdürlüğü'ne kadar ilerliyor. Atılan ilk roketle nöbet kulübesinde bulunan polis memuru vuruluyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com