"Hain Saldırıların Bağlantıları Araştırılmalı"

"Hain Saldırıların  Bağlantıları Araştırılmalı"
İsrail'in yardım gemilerine yönelik saldırısına tepki gösteren milletvekillerinden bazıları İsrail'in müdahalesiyle İskenderun'daki terör saldırısının bağlantılı olabileceğini belirtirken, MHP Kütahya Milletvekili Alim Işık, "İskenderun'daki terör sa

İsrail'in yardım gemilerine yönelik saldırısına tepki gösteren milletvekillerinden bazıları İsrail'in müdahalesiyle İskenderun'daki terör saldırısının bağlantılı olabileceğini belirtirken, MHP Kütahya Milletvekili Alim Işık, 'İskenderun'daki terör saldırısını, İsrail'e giden gemilerle bağlantısının olup olmadığı mutlaka araştırılması lazım. Bağlantılı olabilir' dedi.
İsrail'in, Gazze'ye yardım malzemesi götüren insani yardım konvoyuna yönelik saldırısına milletvekilleri, sert tepki gösterdi. Meclis'te gazetecilerin sorularını cevaplayan MHP Kütahya Milletvekili Alim Işık, İsrail'in yaptığı bu insanlık dışı uygulamanın kabul edilebilir bir tarafı olmadığını söyledi. Türkiye Cumhuriyeti devletinin, bunun gereğini yapacağına inandığını belirten Işık, BM nezdinde bir yaptırım uygulanması konusunda Türkiye'nin mutlaka başvurusunun olması gerektiğini söyledi.
Işık:'Devletler arası ilişkilerde izlenmesi gereken yollar belli. Onun dışında bir heyecana kapılıp, böyle bir ortamda farklı konuşmanın bir anlamı yok. Ülke olmanın gereği yapılmalıdır' diye konuştu. Türkiye-İsrail ilişkilerinin geleceğini zamanın göstereceğini belirten Işık, 'Şu anda Türkiye'nin soğukkanlı ve makul bir adım atması gerekiyor. Bunun da yolu uluslararası ilişkilere ters düşmeyecek, BM'de Türkiye'nin ağırlığını gösterecek bir yol olmalıdır' şeklinde konuştu.
Bu tür durumlarda karşılıklı görüşmelerin önceden yapılması gerektiğini dile getiren Işık, 'Bir ülke olarak oraya gemi gönderdiğinizde mutlaka bunun siyasi altyapısının hazırlanmış olması gerekiyordu. Bu konuda aksaklık oldu mu, olmadı mı bunu zaman gösterecek' diye konuştu.
Işık, her halükarda İsrail'in yaptığı insanlık dışı saldırıyı şiddetle kınadıklarını bildirdi. Işık, İskenderun'daki terör saldırısına yönelik soru üzerine ise şöyle konuştu:
'Onun da iyi araştırılıp, İsrail'e giden gemilerle bağlantısının olup olmadığı mutlaka araştırılması lazım. PKK terör örgütünün üstlendiğini gördük. Ne derece doğru bilmiyorum. Bağlantılı olabilir.'
AK Parti Muğla Milletvekili Mehmet Nil Hıdır da, İskenderun'da şehit edilen 6 askerin ailelerine başsağlığı dilediklerin söyleyerek, iki olayın aynı güne denk gelmesinin manidar olduğunu belirti. Hıdır, 'İnşallah Türk Silahlı Kuvvetlerimiz gerekli incelemeleri yapacak, pusu oluşturan ya da roketatarlarla saldıran hainler en kısa zamanda yakalanacaktır' dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com