Hainler İş Başında!

Hainler İş Başında!
Hakkari'nin Yüksekova ilçesi adeta savaş alanına çeviren göstericiler Cengiz Topel Caddesi üzerindeki boş binalara PKK'nın sözde bayraklarını astı...

İlçenin tamamında süren olaylarda polis binalara asılan sözde PKK'nın bayraklarını indirirken, göstericileri de tazikli su ve gözyaşartıcı bomba ile dağıttı.

HAKKARİ VE ŞEMDİNLİ DE KARIŞTI

Bu arada Hakkari kent merkezi ile Şemdinli İlçesi'nde olaylar çıktı. Demokratik Özerliği Sahiplenme yürüyüşüne katılmak için Buvar Caddesi üzerinde bulunan BDP İl binası önünde toplanan yaklaşık 500 kişi yürümek isterken, polisin müdahalesi ile karşılaştı. Zırhlı araçlardan toplanan kalabalığa "Dağılın" uyarısında bulunan polis, yürümek isteyen göstericileri tazikli su ve gözyaşartıcı bomba kullanarak dağıtmaya çalıştı.

2 GÖSTERİCİ GÖZALTINA ALINDI

Bunun üzerine kent merkezi bir anda savaş alanına dönerken, sokak aralarına dağılan göstericiler, polise taş atarak karşılık verdi. Olaylar sırasında 2 gösterici de gözaltına alındı.

Şemdinli'de ise toplanan kalabalık açıklamanın ardından güvenlik önlemi alan polis panzerine taş atınca olaylar çıktı. Polis göstericilere tazyikli su ve gözyaşartıcı bombayla müdahale etti. Sokaklarda ateş yakıp slogan atan göstericiler ile polis arasındaki olaylar sürüyor.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com