Hainler yol kesip tırları ateşe verdi

Hainler yol kesip tırları ateşe verdi
Tunceli'de Erzincan karayoluna gece kesen bir grup PKK'lı 5 TIR'ı ateşe verip yaktı. Teröristler karayolu ve bölgede helikopterlerin inebileceği alanlara bombalı tuzaklar kurduğu belirlendi.
Patlayıcılar imha edilirken, başlatılan geniş çaplı operasyonda kaçan PKK'lıların bulunduğu bölgeler Kobra helikopterler tarafından bombalandı.
 
Tunceli-Erzincan karayolu 30'uncu kilometresindeki merkeze bağlı Alacık Köyü yakınlarında dün saat 20.00 sıralarında yaklaşık 20 kişi oldukları belirtilen PKK'lı teröristler tarafından kesildi. Yoldan geçen araçları durduran PKK'lılar bir süre yolculara örgüt propagandası yaptı. Teröristler daha sonra 5 TIR'ı ateşe vererek yaktıktan sonra kaçarak izlerini kaybettirdi.
 
Karayolu yaklaşık 15 saat kapalı kalırken, sabahın ilk ışıklarıyla birlikte TIR'lar itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü. Karayolları ekipleri de yol temizleme çalışması yaptı.
 
HELİKOPTERİN İNECEĞİ ALANLARA BOMBALI TUZAK
 
Yol kesip TIR'ları yakan teröristleri etkisiz hale getirmek için dün geceden itibaren Tunceli 4'üncü Jandarma Komando Tugay Komutanlığı ile Tunceli Jandarma Komutanlığı ekipleri hava destekli operasyon başlattı. Sabahın ilk ışıklarıyla birlikte 2 Kobra helikopter teröristlerin bulunduğu alanları ateş altına alıp bombaladı.
 
PKK'lılar yol kesmeden önce karayoluna bombalı tuzaklar kurduğu belirlendi. Teröristlerin bölgede helikopterlerin iniş yapabileceği bölgelere de patlayıcı tuzakladıları tespit edildi. Bunun üzerine helikopterler önce bölgede keşif uçuşu yaptı, daha sonra Kobra helikopterler havadan ateş ederek tuzaklanan bombaları imha ettikten sonra, helikopterler iniş yaparak, Jandarma Özel Harekat Timlerini indirdi.
 
Bugün öğle saatlerine kadar operasyon bölgelerine helikopterlerle çok sayıda komandolar indirildi. Geniş bir alana yayılan operasyonların Pülümür Vadisi'nde yoğunlaştırıldığı bildirildi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com