Hainlerden eş zamanlı saldırı: 1 şehit

Hainlerden eş zamanlı saldırı: 1 şehit
Tunceli'nin Nazımiye ilçesine bağlı Şehit Mehmet Jandarma karakoluna PKK'lı grup tarafından düzenlenen saldırıda, 1 asker sehit oldu 7 asker yaralandı.
Tunceli'de kalabalık PKK'lı bir grup Şehit Mehmet Jandarma Karakolu'na roketatar ve uzun namlulu silahlarla saldırı düzenledi. Yağmur ve sisli havada düzenlenen saldırıda karakoldaki askerlerden 1'i şehit oldu, 7'si ise yaralandı. Karakoldaki askerlerin karşılık vermesiyle çıkan çatışma sürerken, bölgeye amsulanslar sevk edildi. PKK'lıların karakola takviye birliklerin gelmesini engellemek için yola patlayıcı maddelerle tuzaklar kurduğu belirtildi.
 
Tunceli'ye 25 kilometre mesafede bulunan Şehit Mehmet Jandarma Karakolu'na kalabalık bir PKK'lı grup saat 21.00 sıralarında 3 ayrı noktadan roketatar ve uzun namlulu silahlarla saldırı düzenledi. Yağmur ve sisli havada yapılan saldırıda açılan ilk ateşte karakoldaki askerlerden 1'i şehit oldu 7'si yaralandı. Saldırıya askerlerin karşılık vermesiyle çıkan çatışma sürerken, bölgeye çok sayıda ambulans sevk edildi. Yağmur ve sis nedeniyle helikopterlerin uçuş yapamadığı bölgeye giden yollara PKK'lıların karadan yardım gelmesini engellemek için uzaktan kumandalı patlayıcı madde tuzakladıkları belirlendi.
 
Tunceli ile Nazımiye ilçesi arasında bulunan Şehit Mehmet Jandarma Karakolu'ndaki çatışmalar devam ederken, Nazımiye ilçe merkezinde elektriklerin kesildiği belirtildi.
 
1 ASKER ŞEHİT, 7 ASKER YARALI
 
PKK'lıların Tunceli'nin Nazımiye İlçesi'ndeki Şehit Mehmet Jandarma Karakolu ile yaklaşık 2 kilometre yakındaki merkeze bağlı Gökçek Jandarma Karakolu'na eş zamanlı saldırı düzenlediği ortaya çıktı. Yağmurlu ve sisli havada düzenlenen saldırıda ilk bilgilere göre 1 asker şehit oldu, 7 asker de yaralandı. Her 2 karakol bölgesinde PKK'lılarla çatışmalar sürerken, yağmurun şiddetlenerek etkisini arttırdığı belirtildi.
 
KARAKOL KOMUTANI DA YARALI
 
Tunceli'nin Nazımiye İlçesi Şehit Mehmet Jandarma Karakolu'na PKK'lı teröristlerce yapılan saldırıda 7 askerin yaralandığı belirtildi. Karakol komutanın da saldırıda yaralananlar arasında olduğu öğrenildi. Yaralı askerlerin tedavileri Tunceli'de devam ederken, sağlık durumu ağır olan bir kişi helikopterle Elazığ Asker Hastanesine sevk edildi. Bölgede çatışmaların yere yer devam ettiği kaydedildi.  (EAK)
Etiketler: , ,
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com