“Hak etmediğimiz bir mağlubiyet aldık"

“Hak etmediğimiz bir mağlubiyet aldık"
Eskişehirspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Beşiktaş karşısında hak etmedikleri bir mağlubiyet aldıkları için üzgün olduklarını söyledi.

Eskişehirspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Beşiktaş karşısında hak etmedikleri bir mağlubiyet aldıkları için üzgün olduklarını söyledi.
Eskişehirspor taraftarlarının cama vurması sebebiyle basın toplantısını kısa kesmek zorunda kalan Beşiktaşspor Teknik Direktörü Mustafa Denizli ise, 'Eskişehirspor gibi zorlu bir deplasmandan alınan üç puan, belki ilk yarının en değerli üç puanı. Bu üç puanın öneminin bizim açımızdan nedenli büyük olduğunu, önümüzdeki haftalarda göreceğiz' dedi.
Çalımbay, Eskişehir Atatürk Stadı'nda oynanan ve Beşiktaş'ın 1-0 üstünlüğüyle sona eren maç sonrası düzenlediği basın toplantısında, 'Yediğimiz gole kadar takımın eksiklerimize rağmen oynadığı oyunundan memnunum. İyi oynadık. İstediğimiz pozisyonları da bulduk. Son paslarda dikkatli olamayınca gol atamadık. Böyle basit gol yiyeceğimizi beklemiyordum. Oyuncularımızın eksik olması da dezavantaj oldu. Hak etmediğimiz bir mağlubiyet aldık. Futbolun içinde bunlar oluyor. Şanssız bir şekilde hatamız olan basit bir golle mağlup olduk, üzgünüz. Bunu telafi etmek için elimizden gelen herşeyi yapacağız' diye konuştu.
Beşiktaşspor Teknik Direktörü Mustafa Denizli ise, Eskişehir'in zorlu bir deplasman olduğunu ifade ederek, şunları söyledi:
'Bu sene grafiği iyi olan Eskişehirspor gibi zorlu bir takımdan bugün alınan üç puan, belki ilk yarının en değerli üç puanı. Bu üç puanın öneminin nedenli bizim açımızdan büyük olduğunu önümüzdeki haftalarda göreceğiz. Son haftalarda üzerimizdeki baskıya rağmen maçları kazanmak ve Beşiktaş'a yakışan çizgiyi yakalamak için herşeyi yapmaya gayret ediyoruz. Başardığımız zamanlar oluyor, başaramadığımız anlar oluyor. Ama Beşiktaş, son haftalarda şu görüntüyü ortaya koyuyor. Belki tam istediğimiz futbol
çizgisine gelmese de, kazanma isteği olarak, yani maçı koparma düşüncesini sahaya yansıtan bir görüntü veriyor. Bu beni memnun ediyor. Futbol adına çok tatmin misiniz? diye sorarsanız, değilim. Benim başında bulunduğum takımın çok daha tempolu, etkili futbol oynaması lazım.'
Denizli, Eskişehirspor taraftarlarının basın toplantısının yapıldığı bölümün camlarına elleriyle vurması sebebiyle açıklamalarına daha fazla devam edemedi. Mustafa Denizli, 'Benim söyleyeceklerim bu kadar' diyerek salonu terk etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com