"Hak ettiğimiz bir üç puan aldık"

"Hak ettiğimiz bir üç puan aldık"
Eskişehirspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Kasımpaşa karşısında hak ettikleri bir galibiyet aldıklarını söyledi.

Eskişehirspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Kasımpaşa karşısında hak ettikleri bir galibiyet aldıklarını söyledi.

Kasımpaşa Teknik Direktörü Yılmaz Vural da, 'Enteresan bir maç oldu. Birinci devre pozisyonları değerlendiremedik. Sezer çok geriden vurdu, oyuncumuza çarpıp ilk gol oldu. Bu, futbolun azizliği. İkinci devre bunu değiştirmek istedik. Sistemi, oyunu değiştirdik, ancak lehimize değil, aleyhimize oldu. Kazanacak direnci bulamadık. İkinci gol tamamen direncimizi kırdı. En azından puan almayı düşündüğümüz Eskişehir deplasmanında maalesef kaybederek dönmek durumundayız. Eskişehirspor takımını kutluyorum, 2-0
gibi net bir skorla maçı bitirdiler. Ancak, rakiplerimizin de puan kaybetmesi bizi rahatlattı' diye konuştu.
Vural, maçta kendisinin kulübede çok fazla hareket etmemesiyle ilgili bir soru üzerine, 'Bahar yorgunluğu mu ne ? Şuanda konuşacak bile takatim yok. Öyle garip bir hava var. Bir de kardeş takımız. İnsan kardeşine karşı pek agresif olamıyor. Bunun da etkisi vardır diye düşünüyorum' ifadesini kullandı.
Kasımpaşalı oyuncu Ergün ise, 'Maçın genelinde iyi oynayan takım bizdik. Kaçırdığımız goller rakibin direncini arttırdı. Bizim açımızdan çok iyi maç olmadı, ama Eskişehirspor'dan daha iyi oyadık' açıklamasını yaptı.
Eskişehirsporlu Alper de ligi ilk beş içinde bitirme hedefleri olduğunu hatırlatarak, Kasımpaşa maçını kazandıkları için mutlu olduklarını dile getirdi.

'ŞİKE OLAYLARINDAN DOLAYI ÜZGÜNÜZ'
Kasımpaşa Teknik Direktörü Yılmaz Vural, kabir böceklerine benzettiği şikecilere beddua ederek, 'Yapan varsa Allah belasını versin, futbolu kirletmeye hiç kimsenin hakkı yok' dedi.
Eskişehirspor'a deplasmanda 2-0 mağlup oldukları maç sonrası futboldaki şike iddialarını değerlendiren Vural, 'Bunun konuşulması, telaffuz edilmesi bile hoş değil. Çok iğrenç bir durum. Yapan varsa Allah belasını versin. Futbolu bu kadar kirletmeye hiç kimsenin hakkı yok. Efendi adam gibi futbolun içinde kalsınlar. Futbol zaten onlara gerekli maddi değeri, karşılığını veriyor. Ama tabii ki burada bir rant var. Bu rantın içinde de bir sürü tabiri caizse kabir böcekleri var. Kenarından, köşesinden böyle
terbiyesizce fadalanmaya çalışıyorlar. Burada federasyonun yaptığı hamleler, yargının da bu konuda tavrıyla bunun kökünü kazımak gerekiyor. Yasa gerekiyorsa, acil yasaları çıkarırsın. Bunlar Türkiye'de ağza alınacak laflar olmasın. İnsanlar maçın bir kurgu içerisinde oynandığını düşünürse, bu tribünleri nasıl dolduracağız. Böyle bir tehlike var. Allah'tan Türkiye'de böyle taraftarlık duygusu çok ön planda olan takımlarımız var. İnşallah sayıları da artar. Futbol, kendi içindeki dinamiğiyle bu işi temizleyecektir. Kısa zamanda böyle söylentilerin dahi olmayacağı bir lig gelecekti' diye konuştu.
Eskişehirspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay da, 'Tabii ki, şike olayları iyi değil. Bu olaylarda arkadaşlarımızın olması da iyi değil. Ancak, yapılan çok güzel bir şey var.
Üzerine gidilmesi, kestirip atılması güzel. Sporda böyle şeylerin olması çok çirkin. İnşallah düzelecek. Tabii ki, üzgünüz' ifadelerini kullandı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com